Як зберегти дихання свіжим?

dyhany
dyhany

Неприємний запах з рота – це той делікатний момент, який заважає спілкуванню і може представити співрозмовника в негативному світлі.

В чому причина несвіжого дихання? Як із цим боротися? Відповідь на ці запитання редакція нашого сайту отримала відповіді у фахівців київської Кью Клінік. Це – сучасна стоматологічна клініка, що використовує в роботі інноваційні методи та новітнє обладнання.

Дізнатися про послуги, ціни, записатися на прийом у режимі онлайн можна.

Причини

Головною причиною неприємного запаху з ротової порожнини є бактерії та частинки їжі, що розкладаються, за умови, що стан ротової порожнини цілком нормальний. Іншими факторами можуть бути:

  • Неправильна гігієна
  • Різні запальні процеси такі, як гінгівіт, карієс, пародонтит
  • Захворювання шлунково-кишкового тракту
  • Лікарські препарати, що приймаються
  • Зміна хімічного складу слини або її зменшення

Неприємний запах із рота називається галітозом, і це серйозна проблема, яку необхідно своєчасно вирішити.

Заходи для збереження свіжого дихання

Правильна гігієна не завжди здатна вирішити цю проблему. Перш ніж перейти до комплексу заходів, необхідно з’ясувати причину і переконатися в тому, що із зубами, яснами і шлунком проблем немає. Усе це з’ясовується на прийомі в лікаря, який проведе ретельний огляд і, якщо потрібно, здійснить необхідні дослідження.

З безлічі існуючих способів стоматологи рекомендують:

  • Замінити звичайну зубну щітку на електричну
  • Використовувати зубну нитку
  • Ввести в раціон більше твердих овочів і фруктів
  • Після кожного прийому їжі застосовувати ополіскувачі, щоб видалити бактерії з важкодоступних місць

Крім описаних вище заходів, важливими є профілактичні огляди, які мають бути не рідше ніж двічі на рік. Регулярність відвідування допоможе на ранній стадії виявити захворювання ясен (гінгівіт, пародонтит), що часто зустрічаються і провокують це неприємне явище.

Крім того, стоматологи рекомендують регулярно проводити професійну ультразвукову чистку зубів, за допомогою якої видаляється зубний наліт і тверді відкладення.

В багатьох випадках галітоз сигналізує про серйозну хворобу. За статистикою, у понад 8% випадків причиною є лор-захворювання. Неприємним запахом із порожнини рота дають про себе знати риніт, тонзиліт, синусит, поліпи в носі тощо.

Відомий блогер. Публікую статті в різних інтернет-виданнях з 2007 року. Пишу на різні актуальні та цікаві теми. Експерт у сфері ведення блогів, інформаційних та новинних сайтів.
Залишити відповідь
Добавити рейтинг

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *