П’ятниця , 24 Травня 2024

Амортизатори для автомобіля – як вибрати

Амортизатор для автомобіля
Амортизатор для автомобіля.

Амортизатори є дуже важливим елементом для сучасного автомобіля. Від основних характеристик механізму, що розглядається, залежить плавність ходу машини, її керованість, а також стійкість авто на дорозі, при поворотах і великій кількості ям.

Функції амортизаторів

Передні і задні амортизатори є демпфуючими деталями машини і працюють в комплексі з пружинами та іншими пружними елементами підвіски. Основні завдання цієї конструкції:

  • зниження коливань кузова і коліс;
  • збереження надійного контакту з дорогою за будь-яких швидкісних і погодних умов;
  • забезпечення комфортної та м’якої їзди і плавного ходу у машини.

Якщо амортизатор несправний, то автомобіль буде розгойдуватися навіть на рівній дорозі. Є й інші ознаки несправності амортизаторів:

  • нерівності дороги відчутні й віддають у кермо;
  • авто не тримає траєкторію, крениться на поворотах;
  • в ділянці стійок з’являються стуки і сторонні звуки;
  • знизилися ефекти гальмування і авто стало відводити в один або в інший бік.

Такі симптоми можуть бути в інших поломок, тому важливо насамперед оглянути амортизатори візуально.

Класифікація амортизаторів

Амортизатор фото
Амортизатор для автомобіля.

При виборі деталі для свого авто важливо враховувати побажання виробника. Усі амортизатори поділяються за конструкцією на важільні (зараз уже не застосовуються), однотрубні та двотрубні, які найбільш поширені. За тиском усередині системи всі амортизатори діляться на газові, масляні та газово-масляні.

Найдешевшим варіантом вважається двотрубний масляний амортизатор, його легко відремонтувати, він вважається універсальним і має відповідні характеристики для стандартних умов експлуатації.

Однотрубний газовий – найбільш шанований варіант амортизатора, який хочуть встановити собі більшість водіїв. Ця конструкція зменшує на 20% гальмівний шлях, а при поворотах дає невеликий кут крену. Через конструктивну складність ця деталь коштує дорожче, ніж попередня конструкція.

Двотрубний газовий амортизатор має довгий термін служби, а також показує відмінні параметри в умовах стандартної експлуатації.

Окремо варто підбирати амортизатори для автомобілів, які беруть участь у перегонах, їздять на великій швидкості дуже розбитими і нерівними дорогами. У таких ситуаціях використовується спортивна посилена модель амортизатора.

Під час купівлі запчастин слід звертатися тільки до перевірених виробників, які можуть гарантувати якість своєї продукції.

Відомий блогер. Публікую статті в різних інтернет-виданнях з 2007 року. Пишу на різні актуальні та цікаві теми. Експерт у сфері ведення блогів, інформаційних та новинних сайтів.
Один коментар
  1. Амортизатор для машины – это система которая помогает гасить силу энергии которая возникает во время толчков об твердую неровную поверхность.

Залишити відповідь
Добавити рейтинг

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *