Небезпечні вантажі.
Однією з найприбутковіших і водночас найризикованішою послугою на ринку вантажоперевезень Києва та України вважається транспортування вантажів з маркуванням “небезпечно”. Поряд з тим, що цей вид транспортних послуг дає гарний прибуток, він має багато небажаних ризиків і складно-виконуваних, обов’язкових вимог, реалізація яких під силу тільки великим транспортним підприємствам з великим, різноманітним автопарком і великим досвідом виконання подібних робіт з особливими вантажами. Для здійснення таких послуг, з урахуванням того, що вантажі, які розглядаються, поділяються на багато різних видів і розподілені за категоріями, а таких на сьогодні існує дев’ять, за правилами, обов’язково буде потрібно:
- працівники, які мають сертифікацію;
- водій і транспорт із дозвільними допусками та погодженнями;
- ліцензія на перевезення вантажів, що становлять небезпеку;
- особливі супровідні документи на вантаж;
- специфікація з інформацією про вантаж;
- в деяких випадках нагляд спецтранспортом.
Все це вимагає особливої підготовки, знань і можливостей. Крім того, кожному вантажу з маркуванням “небезпечно” потрібен особливий, спеціально-пристосований автотранспорт, який може собі дозволити придбати тільки велике підприємство або компанія. У правилах прописано дев’ять категорій ризику з перевезення вантажів з маркуванням “небезпечно”:
- клас – вибухонебезпечні предмети і матеріали;
- клас – гази, зріджені та стиснуті;
- клас – вогненебезпечні рідини;
- клас – речовини, що легко займаються;
- клас – гази, що окислюють;
- клас – бактерицидні та отруйні вантажі;
- клас – вантажі, що мають радіацію;
- клас – їдкі та розчинні речовини;
- клас – інші, не безпечні, речовини.
Кожен вантаж, що перевозиться, з цього списку, спалахнувши, вибухнувши, пролившись, або просто зіткнувшись із навколишнім середовищем, може завдати непоправної шкоди, забрати багато життів і на тривалий час зробити місцевість млявою, створивши екологічну проблему.
Продумано і розроблено особливі правила і вимоги для вантажів з маркуванням “небезпечно”. Вантажоперевезення України, які постійно працюють з такими вантажами, не дивлячись на свій досвід, щоразу, перед новим виїздом, поповнюють свої знання, вивчаючи поправки і нововведення в правилах, отримують особливі інструкції та інспектуються спеціальними комісіями. Обережність, не поспішність і суворе дотримання правил при перевезенні таких категорій вантажів має бути на найвищому рівні, продумані та узгоджені логістиками маршрути для забезпечення безпеки, щоб не повторювати гірких помилок, що вже трапилися.
Транспортні підприємства, що спеціалізуються на доставці вантажів з маркуванням “небезпечно”, знають точно, що запобіжні заходи потрібно вжити заздалегідь, а не під час або після подій.