Четвер , 21 Листопада 2024

Блог про цікаві місця в Києві та області: як його створити та про що писати

Тревел-блоги мають велику популярність серед користувачів, тому існує висока вірогідність, що ви знайдете багато шанувальників, якщо вирішите створити блог про цікаві місця Києва та Київщини.

Для сайту потрібен домен. Важливо, щоб ім’я легко запам’ятовувалося і, бажано, вказувало на локацію. Для блогу, що присвячений місту, найкраща доменна зона — географічна. Наприклад, у цьому випадку домен KYIV.UA зможе найкраще передати суть сайту. В цій зоні можна реєструвати домен без надання додаткових документів, вона доволі демократично коштує — і одразу налаштовує на те, про що відвідувачі будуть читати в блозі.

що писати в блозі про цікаві місця Києва

Варто продумати назву блогу так, щоб її було легко запам’ятати, важко переплутати з іншими, і щоб вона вказуавала на зміст.

Щоб розмістити сайт, знадобиться недорогий хостинг, з яким вам буде зручно працювати. Зазвичай текстовому блогу достатньо мінімального пакета з попередньо встановленим конструктором чи системою управління контенту.

Найкраще вести блог про те, що вам справді подобається, і де ви можете розповісти щось нове. І хоча більшість туристичних місць Києва давно відомі, завжди можна подати їх із власного ракусу. Тож спершу варто запитати себе: що подобається вам в Києві? Може, це якісь маловідомі затишні кав’ярні чи парки, які би ви хотіли відкрити для читачів?

Про що писати та як вибрати тематичний напрям

Можна рухатися від двох відправних точок:

  • те, що вам подобається і дуже цікаво донести до читачів;
  • те, що популярно, і відтак принесе вам відвідування.

Розберемо докладніше. Якщо говорити про перший пункт, то тут все зрозуміло. Якщо ви знаєте про маловідомий Київ, Київ свого дитинства, особливі місця чи кафе з незабутньою кухнею, про які багато не пишуть, це буде цікаво.

Проте завжди постає питання, як люди натраплятимуть на ваш блог у мережі. Один із найпоширеніших методів просування — пошукова оптимізація або SEO. Люди шукають щось у Києві, ставлять питання в Google, і так опиняються на вашому сайті чи у блозі в соцмережах.

Ось, наприклад, беремо запит у Google «Київ що подивитися», і одна з найперших відповідей видає нам такий список: Андріївський узвіз, Маріїнський палац, Золоті ворота, Києво-Печерська Лавра, Будинок із химерами, Софійський собор тощо.

Золоті ворота - популярне місце Києва

Вочевидь, це те, що люди будуть шукати. Так само, популярними будуть, якщо погуглити, запити «Київ де поїсти», «що подивитися», «куди сходити», тож просування по цих запитах принесе читачів.

Дуже ймовірно, що ефективним може бути комбінований підхід: чергування нотаток про дуже популярні, розкручені місця чи події та менш відомі, проте дуже цікаві особисто вам.

Також блог може бути побудований на якійсь монотемі: закинуті споруди Києва, парки Києва, кафе, ресторани, музеї тощо.

Ще один з важливих критеріїв вибору теми: чи можете ви витримувати темп і видавати нові дописи хоча б протягом року. Якщо тема для цього занадто вузька, варто її розширити.

Існують різні думки щодо того, як часто варто писати у блог. Проте варто, щоб там з’являлися оновлення хоча б раз на тиждень.

Як вибрати формат блогу

Для блога потрібен майданчик: це може бути сторінка в соцмережах або окремий сайт, який буде, в свою чергу, прив’язаний до однієї чи кількох сторінок в соцмережах. Ігнорувати соцмережі зовсім не варто: це — один з найпростіших каналів, з яких до блогу можуть приходити читачі.

У блога, який розміщений виключно, наприклад, в Інстаграмі, є певні недоліки:

  • високі вимоги до фотоконтенту (треба мати змогу його забезпечити);
  • обмеження на обсяг текстової частини;
  • сталий формат.

Втім, якщо подобається саме знімати, немає нічого неможливого. Можна обмежитися Instagram, Tiktok тощо. Ось приклад:

Приклад блогу про Київ в Інстаграм

Фотоблог в інстаграмі Thegorod, про все одразу і яскраво.

Проте звичний текстовий формат на окремому простому сайті може бути вигідний і тим, що вам потрібно буде менше фото, і тим, що ви зможете повністю висловити свої думки, зібрати в статті корисні лінки, чого інстаграм не дозволяє, тощо.

Дуже часто уточнення в структурі чи стилі постів назрівають уже в процесі роботи: стає ясно, як краще вести блог, що цікаво читачам. Головне — почати.

Монетизувати такий блог можна так же, як будь-який інший сайт — за допомогою контекстної та банерної реклами, розміщення рекламних статей, продаж посилань тощо. Такий блог може стати джерелом додаткового доходу та можливості заробляти за допомогою хобі.

Відомий блогер. Публікую статті в різних інтернет-виданнях з 2007 року. Пишу на різні актуальні та цікаві теми. Експерт у сфері ведення блогів, інформаційних та новинних сайтів.
Залишити відповідь
Добавити рейтинг

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *