Після Азії, Африка виступає як найбільший і найбільш щільно населений континент на землі. Тут подано додаткову інформацію про жителів Африки та окремі країни.
Де знаходиться Африка на карті світу?
Територія Африки охоплює всі чотири півкулі планети: Північну, Південну, Західну і Східну, що майже симетрично розташовані відносно екватора.
Африка представляє собою другий за площею континент після Євразії, оточений Середземним морем з півночі, Червоним морем з північного сходу, Атлантичним океаном з заходу і Індійським океаном з сходу і південного заходу. Термін “Африка” також використовується для позначення частини світу, яка включає континент Африка та прилеглі острови.
Африканські національні утворення
Нині Африка складається з 54 визнаних національних утворень, включно з Єгиптом, Алжиром, Анголою, Екваторіальною Гвінеєю, Ефіопією та багатьма іншими. Цей різноманітний склад надає унікальну картину культурної та історичної спадщини континенту.
Населення Африки: статистика і прогнози
В Африці проживає 1,256 мільярда осіб, складаючи приблизно шосту частину світового населення. За прогнозами, до кінця XXI століття цей показник може збільшитися в чотири рази. Населення Африки являє собою динамічну демографічну картину.
Демографія
На континенті Африки населення не збільшується так швидко, як ніде у світі, особливо на південь від Сахари. Разом з тим, високі показники народжуваності та молодість населення створюють свої унікальні соціальні та економічні виклики.
Зростання населення стає серйозною проблемою для Африки. Це спричиняє нестачу продовольства, проблеми з водопостачанням, відсутність охорони здоров’я та санітарії, які вже є частиною повсякденного життя людей. Збільшення населення може призвести до дефіциту товарів і загострення конфліктів. Бідність продовжує поширюватися.
Розмір Африки
Африка, що займає площу в 30,3 мільйона квадратних кілометрів, третя за розміром після Європи та Азії, являє собою другий за величиною континент у світі. Статистика розмірів і площ країн допомагає зрозуміти масштаб Африканського континенту.
Кордони країни
Кордони африканських країн є спадщиною колоніальної епохи, коли великі європейські держави довільно поділяли континент. Ці кордони залишилися практично незмінними з моменту Берлінської конференції в Конго 1885 року, за винятком кількох випадків. Вони становлять цікаву динаміку історії та геополітики регіону.
Соціальні та економічні перспективи
Наймолодшою державою в Африці є Південний Судан. Ця країна була визнана незалежною державою 9 липня 2011 року після десятиліть боротьби за самостійність. Незважаючи на кілька спроб досягнення мирної угоди, насильство триває в різних частинах країни.