Понеділок , 15 Липня 2024

Африка на карті

Африка фото
Африка фото

Після Азії, Африка виступає як найбільший і найбільш щільно населений континент на землі. Тут подано додаткову інформацію про жителів Африки та окремі країни.

Де знаходиться Африка на карті світу?

Територія Африки охоплює всі чотири півкулі планети: Північну, Південну, Західну і Східну, що майже симетрично розташовані відносно екватора.

Африка представляє собою другий за площею континент після Євразії, оточений Середземним морем з півночі, Червоним морем з північного сходу, Атлантичним океаном з заходу і Індійським океаном з сходу і південного заходу. Термін “Африка” також використовується для позначення частини світу, яка включає континент Африка та прилеглі острови.

Африка на карті світу
Африка на карті світу.

Африканські національні утворення

Нині Африка складається з 54 визнаних національних утворень, включно з Єгиптом, Алжиром, Анголою, Екваторіальною Гвінеєю, Ефіопією та багатьма іншими. Цей різноманітний склад надає унікальну картину культурної та історичної спадщини континенту.

Населення Африки: статистика і прогнози

В Африці проживає 1,256 мільярда осіб, складаючи приблизно шосту частину світового населення. За прогнозами, до кінця XXI століття цей показник може збільшитися в чотири рази. Населення Африки являє собою динамічну демографічну картину.

Демографія

На континенті Африки населення не збільшується так швидко, як ніде у світі, особливо на південь від Сахари. Разом з тим, високі показники народжуваності та молодість населення створюють свої унікальні соціальні та економічні виклики.

Зростання населення стає серйозною проблемою для Африки. Це спричиняє нестачу продовольства, проблеми з водопостачанням, відсутність охорони здоров’я та санітарії, які вже є частиною повсякденного життя людей. Збільшення населення може призвести до дефіциту товарів і загострення конфліктів. Бідність продовжує поширюватися.

Розмір Африки

Африка, що займає площу в 30,3 мільйона квадратних кілометрів, третя за розміром після Європи та Азії, являє собою другий за величиною континент у світі. Статистика розмірів і площ країн допомагає зрозуміти масштаб Африканського континенту.

Кордони країни

Кордони африканських країн є спадщиною колоніальної епохи, коли великі європейські держави довільно поділяли континент. Ці кордони залишилися практично незмінними з моменту Берлінської конференції в Конго 1885 року, за винятком кількох випадків. Вони становлять цікаву динаміку історії та геополітики регіону.

Соціальні та економічні перспективи

Наймолодшою державою в Африці є Південний Судан. Ця країна була визнана незалежною державою 9 липня 2011 року після десятиліть боротьби за самостійність. Незважаючи на кілька спроб досягнення мирної угоди, насильство триває в різних частинах країни.

Відомий блогер. Публікую статті в різних інтернет-виданнях з 2007 року. Пишу на різні актуальні та цікаві теми. Експерт у сфері ведення блогів, інформаційних та новинних сайтів.
Залишити відповідь
Добавити рейтинг

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *