Заміські будинки, побудовані за застарілими технологіями, рано чи пізно потребують ремонту.
Якщо зараз каркасні технології дають змогу створювати котеджі, розраховані на довголітню експлуатацію, то раніше термін придатності будівель був обмежений лише кількома десятиліттями.
Реконструкція заміських будинків з використанням послуг професіоналів – запорука успіху. Робота з несучими і фундаментними опорами будівлі вимагає наявність навичок, інструменту і техніки. Основна маса пошкоджень приватних особняків пов’язана з фундаментом. З плином часу ґрунт змінює свій склад, підвищуючи або знижуючи рівень корозійних сполук, підземні річки розмивають несучі опори. Посилення фундаменту передбачає проведення гідроізоляції, монтаж додаткових арматурних опор і зміцнення підвальних приміщень. Для гідроізоляції використовують цементні розчини високої щільності, що дають змогу ліквідувати без тріщин і відколів, і тим самим запобігти розвитку корозійного руйнування. Однією з причин деформації фундаментних блоків заміських котеджів стає неправильне несуче навантаження. Багато домовласників самостійно проводять перепланування будівлі, не враховуючи будівельні правила і закони. У результаті демонтаж несучих стін створює зайвий ваговий тиск, який може призвести до обвалення будівлі. Ліквідація порушень проводиться під час складання нового проєкту.
Як додаткові опори використовуються арматурні стовпи, які стилізуються і маскуються під інтер’єр кімнат. Ремонт покрівельних конструкцій передбачає демонтаж старого покриття, якісне утеплення та ізоляцію. В якості основних матеріалів використовується черепиця або бюджетні профлисти, установка яких проводиться протягом одного дня. Покрівля оснащується ізоляційними прошарками з волокнистих штучних матеріалів, що забезпечують низьку теплопровідність. Одночасно необхідно провести реконструкцію горищного приміщення. Господарські відсіки можуть бути вигідно переобладнані в повноцінні житлові кімнати з власною електромережевою та сантехнічною системою.