Понеділок , 15 Липня 2024

Як вибрати фарбу для дерева?

фарби для дерева фото
Фарби для дерева.

Часто під час ремонтних робіт виникає потреба вибору фарби для дерева. Якісний та бажаний кінцевий результат можуть забезпечити лише високоякісні та екологічні фарби, які будуть підібрані відповідно до естетичних уподобань замовника. Надійний виробник лакофарбових матеріалів завжди готовий запропонувати лаки та фарби виключно преміальної якості з великою палітрою кольорів. 

Фактори, які впливають на вибір

Щоб обрати ідеальний варіант фарби конкретно під Ваш вид робіт варто враховувати наступні фактори:

  • тип деревини – звертайте на це увагу під час вибору фарбувального матеріалу, адже різна деревина має різний природній колір та структуру, що може значним чином вплинути на кінцевий результат фарбування;
  • зносостійкість фарби – подбайте про те, щоб фарба відповідала конкретному рівню зносостійкості в залежності від того, де саме знаходиться дерев’яна поверхня; 
  • вплив зовнішніх факторів – не менш важливий фактор при виборі фарби, адже якщо деревина знаходиться на вулиці і піддаватиметься впливу вологи та сонячних променів – то слід потурбуватися, щоб фарба була стійка до цих факторів; 
  • декоративні властивості – заздалегідь визначіться який саме декоративний ефект Ви бажаєте отримати, адже різні фарби створюють різні ефекти.

Широкий асортимент лакофарбових матеріалів за вигідними цінами можна знайти на сайті виробника ЛФМ https://tophim.com.ua/.

види фарб для дерева
Різні види фарб для дерева.

Види фарб для дерев’яних поверхонь

Серед фарб, які використовуються для оздоблення дерев’яних поверхонь виділяють наступні:

  • Олійна – цей тип фарби підходить для внутрішніх та зовнішніх робіт та часто стає вибором споживача за високий рівень зносостійкості. При висиханні утворюється матова або напівматова поверхня. Щоб домогтися найкращого кінцевого результату слід використовувати спеціальні пензлі для роботи з олійними фарбами. Однак ця фарба має й ряд недоліків, серед яких: нестійка до морозів, має доволі високу вартість та трудомістка у нанесенні. 
  • Латексна – вона набагато простіше у використанні у порівнянні з олійною фарбою. Проте є менш зносостійкою та з часом може стиратися з дерев’яною поверхні під час експлуатації. При неправильному нанесенні можуть виднітися сліди мазків, тому перед використанням у цей вид фарби додають спеціальні добавки, що підвищують рівень гладкості пофарбованої поверхні. Латексна фарба потребує наступного покриття лаком або іншим фінішним покриттям. Є ідеальним варіантом саме для внутрішніх робіт. Нерідко використовуються на вінтажних меблях, адже після висихання може утворювати декоративні тріщини та потертості, які властиві для такого типу меблів. 
  • На водній основі – цю фарбу обирають більшість споживачів через її простоту використання та відсутность необхідності попередньої підготовки деревини. У фарби на водній основі немає різкого запаху та вона швидко сохне, колір зберігається протягом тривалого часу, а покриття не розтріскується. Головним недоліком такої фарби є її низька стійкість до вологи, тобто використання для дерев’яних поверхонь у ванній кімнаті, на вулиці або біля басейну є неможливим. 
  • Акрилова – найчастіше обирають для невеликих проектів, де є потреба в ідеальному та естетичному зовнішньому вигляді поверхні після нанесення. Така фарба швидко сохне та не має різкого запаху. Відрізняється особливо великою палітрою кольорів, текстур та декоративних опцій. 

Як видно із зазначеної вище інформації вибір фарби по дереву залежить виключно від типу деревини, наявності або відсутності впливу зовнішніх факторів, а також від естетичних побажань замовника. 

Впевнені, що якщо Ви врахуєте всі важливі фактори – то з легкістю знайдете ідеальний варіант саме під Ваш проект! 

Відомий блогер. Публікую статті в різних інтернет-виданнях з 2007 року. Пишу на різні актуальні та цікаві теми. Експерт у сфері ведення блогів, інформаційних та новинних сайтів.
Залишити відповідь
Добавити рейтинг

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *