Тарас Шевченко: коротка біографія для дітей

Тарас Шевченко
Тарас Григорович Шевченко.

Хто такий Тарас Шевченко? Тарас Шевченко – український поет, художник, письменник і борець за свободу, який народився 9 березня 1814 року в селі Моринці на Київщині. Він жив у часи, коли Україна була під владою Російської імперії, і український народ не мав свободи.

Дитинство Тараса

Тарас Шевченко народився в селі Моринці на Черкащині 9 березня 1814 року. З дитинства ріс у кріпацькій сім’ї, що означало, що він не був вільною людиною. Як і всі поневолені раби працював на пана. Його життя було нелегким. Коли йому було дев’ять років, то рідна мати померла і він змушений був жити з мачухою, яка не любила його.

Відкриття таланту

Ще в дитинстві Тарас проявив хист до малювання. Він любив малювати квіти, птахів і людей. Коли пану Енгельгардту, якому належала сім’я Шевченків, стало відомо про талант Тараса, він вирішив відправити його до свого поміщика в Санкт-Петербург, щоб той навчався на художника.

Дивіться сучасний мультфільм про життя Тараса Шевченко.

Навчання в Петербурзі

В Петербурзі Тарас Шевченко навчався у відомого художника Карла Брюллова. Він швидко опанував майстерність живопису і став талановитим художником.

Початок літературної діяльності

Тарас Шевченко не лише малював, але й писав вірші. Його вірші були про Україну, про український народ, про його страждання і про його прагнення до свободи. В 1838 році Тарас Шевченко видає свій дебютний збірник поезій “Кобзар”, що стає важливим символом української літературної спадщини.

Боротьба за свободу

Шевченко фото
Шевченко фото.

Тарас Шевченко був не лише художником і поетом, але й борцем за свободу. Він мріяв про те, щоб Україна стала вільною країною, і боровся за це. За свою боротьбу він був засланий до Окремого Оренбурзького корпусу у червні 1847 року. Під час заслання йому було заборонено писати та малювати, що стало великим обмеженням для його творчості. Шевченка доставили спочатку до Оренбурга, а потім направили до Орської фортеці. Ця подія стала важливим етапом в житті великого українського поета і художника, яка відобразилася у його творчості та стала частиною його біографії.

Повернення з заслання

Після 10 років заслання Тарас Шевченко повернувся в Україну. Він продовжував писати вірші і малювати картини.

Смерть Тараса Шевченка

Тарас Шевченко помер 10 березня 1861 року в Санкт-Петербурзі. Його тіло було перевезено в Україну і поховано в Каневі на Чернечій горі.

Значення Тараса Шевченка

Тарас Шевченко – одна з найвидатніших постатей української історії. Він є основоположником нової української літератури, його твори перекладені багатьма мовами світу.

Чому Тарас Шевченко важливий для нас?

Тарас Шевченко – символ української свободи і самоідентифікації. Його твори надихають українців на боротьбу за свою свободу і незалежність, спонукають вивчати історію України.

Українці вшановують пам’ять Тараса Григоровича щороку 9 березня, коли відзначається його день народження. Цей день є державним святом в Україні та відзначається різноманітними заходами, такими як урочисті літературні вечори, концерти, виставки та обряди біля пам’ятників великому поетові.

Цікаві факти про Тараса Шевченка

  • Тарас Шевченко був першим українським художником, який здобув світове визнання.
  • Вірші Тараса Шевченка покладені на музику і стали українськими народними піснями.
  • Тарас Шевченко боровся за скасування кріпацтва в Україні.
  • Тарас Шевченко був членом Кирило-Мефодіївського братства, таємної організації, яка боролася за українську незалежність.

Пам’ятаймо

Тарас Шевченко – великий український поет, художник і борець за свободу. Його твори й досі надихають українців на боротьбу за свою свободу і незалежність.

Відомий блогер. Публікую статті в різних інтернет-виданнях з 2007 року. Пишу на різні актуальні та цікаві теми. Експерт у сфері ведення блогів, інформаційних та новинних сайтів.
Залишити відповідь
Добавити рейтинг

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *