Останніми роками, на тлі глибокої фінансової кризи в Україні, багато речей, які раніше були занадто дорогі, стають доступнішими для масового споживача, але лише для тих людей, які так чи інакше мають деякі кошти в гаманці. Так сталося і на ринку будівництва приватних будинків, оскільки, незважаючи на подорожчання будівельних матеріалів, що застосовуються під час зведення будинків, загальна вартість зведення будинків стала нижчою. Самі ж будівельні матеріали таки подорожчали, але не настільки, наскільки підвищився курс долара, у підсумку вартість більшості будматеріалів у доларовому еквіваленті стала набагато меншою, ніж у 2013 році. А все тому, що більшість із них виробляється в Україні і практично не залежить від курсу долара.
Що ж стосується тих людей, які заробляють у доларовому еквіваленті, то вони виграють від такого стану справ, і якщо вартість будівництва коробки будинку в доларовому еквіваленті дорівнювала 400-500 доларів, то сьогодні цей показник опустився до 200-300 доларів. Зокрема і за рахунок того, що будівельні компанії, які надають свої послуги зведення будинків, також не могли піднімати ціни на свої послуги прямо пропорційно зростанню курсу долара, і в підсумку змушені були поступитися в умовах жорсткої конкуренції в цій сфері.
З огляду на сучасні ціни на будівництво приватних будинків у київській області, багато хто вважає, що, незважаючи на кризу, саме зараз найкращий час для того, щоб затіяти будівництво. До того ж у будь-якій країні за будь-якої кризи знаходилися ті люди, які вигравали від такого економічного становища в країні. І в Україні на сьогодні сфера будівництва приватних будинків перебуває саме на такому рівні.
При цьому поточна ситуація абсолютно не означає, що будівництво приватних будинків приносить менший дохід і в цій галузі почнеться відтік пропозицій. Ніяк ні, адже власники подібних компаній також розуміють, в якому становищі перебуває ринок цієї галузі, і зниження вартості зведення приватних будинків за квадратний метр у підсумку може стати каталізатором більшого щомісячного заробітку будівельних компаній завдяки підвищенню попиту і, як наслідок, кількості активних замовлень. Тобто кількість людей, які можуть собі дозволити замовити будівництво приватного будинку в київській області, залишиться приблизно на тому самому рівні, але зате серед них підвищиться відсоток тих, хто таки вкладеться в цю справу.