П’ятниця , 14 Червня 2024

Чим склеїти оргскло

чим склеїти оргскло
Засоби для склейки оргскла.

Оргскло – полімерний матеріал, у якому поєднуються властивості скла і пластику. Він гнучкий, міцний і легкий, тому затребуваний у будівництві, промисловості, дизайні та інших галузях. Плексиглас можна обробляти по-різному: різати, свердлити, пиляти і точити, а також склеювати. Для склеювання використовують різні способи. Щоб створити акуратний і надійний шов, потрібно ознайомитися з видами клею. В цій статті ми розкажемо, чим склеїти оргскло в домашніх умовах.

Засоби для склеювання акрилу

Для склеювання оргскла використовують такі засоби:

  • розчинники;
  • фабричний клей;
  • контактний клей.

Найнадійнішим варіантом вважається розчинник, який приводить краї у в’язкий стан. Потім вони стикуються і засихають – виходить міцний шов, який не ламається навіть у разі пошкодження основного полотна, а лист, зі свого боку, виходить цілісним. Як розчинник можна використовувати:

  • дихлоретан;
  • тетрагідрофуран;
  • мурашину кислоту;
  • оцтову кислоту.

Звісно, обробляти краще спеціальними хімічними засобами, а кислотою – у крайньому разі, коли інших варіантів немає.

Процес склеювання оргскла
Клеїмо оргскло.

Фабричний клей – зручний спосіб обробки плексигласу, який не потребує попередньої підготовки. Досить нанести склад на потрібні ділянки аркуша і зістикувати їх. У рідкісних випадках склад клею має відповідати складу акрилу, проте є й універсальні варіанти. Так, Artiflix дає змогу працювати з різними матеріалами. Щоб не виникло проблем зі склеюванням, краще купити оргскло належної якості в спеціалізованому магазині.

Контактний клей, епоксидна смола та інші засоби створюють менш міцні шви. Вони склеюють фрагменти матеріалів, але не перетворюють їх на цілісну конструкцію. Багато складів не витримують контакту з водою і великих навантажень, тому використовуються тільки в крайніх випадках, якщо потрібно терміново з’єднати деталі.

Склеювання оргскла в домашніх умовах

Щоб якісно склеїти матеріал вдома, потрібно купити все необхідне і підготуватися до процедури. Для цього поверхню плексигласу слід знежирити і покрити плівкою ті ділянки, які склеювати не потрібно. Потім на обидві частини потрібно нанести розчинник і дочекатися, поки матеріал стане досить в’язким, щоб з’єднати їх. Або можна нанести клей і відразу зафіксувати деталі. Шов, зроблений за допомогою розчинника, необхідно зміцнити клейовим розчином.

Дотримуючись інструкції, деталі з оргскла можна склеїти і в домашніх умовах. Головне – вибрати якісний матеріал у магазині, підібрати розчинник і клей. Міцний шов створює монолітну конструкцію, яка буде довго служити як у приміщенні, так і на відкритому повітрі. Матеріал зберігає свої головні властивості – міцність, вологостійкість, довговічність і легкість, за які оргскло цінують дизайнери, рекламники та будівельники.

Відомий блогер. Публікую статті в різних інтернет-виданнях з 2007 року. Пишу на різні актуальні та цікаві теми. Експерт у сфері ведення блогів, інформаційних та новинних сайтів.
Залишити відповідь
Добавити рейтинг

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *