Середа , 13 Листопада 2024

Найвища гора у світі. Топ-10 вершин та історії

Високі гори фото
Яка найвища гора у світі.

На землі існує безліч гір. В цьому матеріалі Abal.com.ua “Найвища гора у світі” представлено список топ-10 найвищих. А також шматочки історії, як люди підкорювали вершини незважаючи ні на що.

1. Еверест

Еверест із висотою 29 029 футів (8 848 метрів) є найвищою горою світу. Ця гора є частиною Гімалаїв – гірського хребта, що простягається через частину Непалу, Тибету та Індії. Гімалаї – одні з наймолодших гір на Землі, більшість із них сформувалися менш ніж за 50 мільйонів років тому. Багатьом вона більше відома за назвою Джомолунгма, що в перекладі означає “мати богів землі”.

Слово “Еверест” походить від імені керівника геодезичної служби Британської Індії Джорджа Евереста, який першим виміряв висоту гори. Відтоді як Гілларі і Тенцинг Норгай стали першими 1953 року, піку Евересту досягли понад 4 000 осіб. Щороку близько 800 осіб намагаються зійти на гору, і приблизно 300 досягають успіху. Найсмертоноснішим роком на Евересті був 1996 рік, коли вісім людей загинули під час шторму. Останній рік із високим числом загиблих – 2014, коли через сходження лавини загинули 16 осіб.

Гора Еверест
Найбільша гора Еверест.

Альпінізм – небезпечний вид спорту, і альпіністам необхідно бути готовими до екстремальних умов. Сходження на вершину може зайняти до двох місяців, і альпіністи повинні нести з собою всю їжу і припаси. Середня температура на вершині становить близько -60 градусів за Фаренгейтом (-51 градус за Цельсієм), а повітря дуже розріджене.

Сходження на Еверест – це дивовижне досягнення, і ті, хто добирається до вершини, входять в еліту альпіністської спільноти. Досягнення піку – це велика нагорода, але й ризик теж. Щороку люди гинуть, намагаючись зійти на Еверест. Перш ніж вирушити у власну експедицію на Еверест, переконайтеся, що ви добре підготовлені та маєте уявлення про можливі ризики.

2. Чогорі

Чогорі, (8614 м) відома як “K2” і “Дика гора”. Вона розташована в Гімалаях і є частиною кордону між Китаєм і Непалом. Уперше на неї піднялися 1954 року, 31 липня, італійські альпіністи Ліно Лачеделлі та Акілле Компаньйоні.

Сходження є підступним, до середини 2008 року на вершині Чогорі побувало 284 людини, 66 загинули під час спроби сходження. На той час на Еверест піднялися 3684 людини. Ця гора забрала життя багатьох альпіністів, і, за оцінками, з кожних чотирьох людей, які дісталися до піку, одна гине під час спроби сходження.

Умови на горі екстремальні, з сильними вітрами і низькими температурами. Середня температура на вершині становить -60 градусів за Цельсієм (-76 градусів за Фаренгейтом). Тиск повітря також низький, і альпіністи можуть відчувати висотну хворобу.

Незважаючи на небезпеку, людей, як і раніше, приваблює гора Чогорі своєю величчю і статусом найвищої гори у світі. Ця гора є символом людських досягнень і служить нагадуванням про те, що ми можемо досягти всього, до чого прагнемо.

Гора Чогорі
Вершина гори Чогорі.

3. Канченджанга

Канченджанга розташована в східних Гімалаях і є третьою за висотою горою у світі. Ця гора є популярним місцем для альпіністів і любителів піших походів, тут прокладено одні з найскладніших маршрутів світу. Гора також є домівкою для різноманітних диких тварин, включно зі сніговими барсами, червоними пандами. Вершина Канченджанга – топова точка Індії та Бангладеш.

Уперше на гору піднялася 1955 року команда британських альпіністів під керівництвом Джо Брауна і Джорджа Бенда. Перше успішне сходження на Канченджанга здійснив непальський альпініст Анг Дордже Шерпа, який досяг піку 25 травня 1960 року. На гору піднімалися багато відомих альпіністів, зокрема Райнхольд Месснер, Ед Вієстурс і сер Едмунд Гілларі.

Гора Канченджанга – одна з найнебезпечніших для сходження через екстремальні погодні умови і лавини. Кількість загиблих на горі більша, ніж на будь-якій іншій вершині Гімалаїв.

Незважаючи на небезпеку, гора Канченджанга продовжує залишатися популярним місцем для альпіністів і шукачів пригод з усього світу.

Гора Канченджанга фото
Гора Канченджанга фото.

4. Лхоцзе

Лхоцзе – четверта за висотою гірська вершина світу, розташована в Гімалаях. Вона є частиною масиву Еверест і розташована на південь від Евересту. Перше успішне сходження на Лхоцзе здійснила 1956 року швейцарська експедиція. Відтоді на гору часто здійснюють сходження.

Стандартний маршрут проходить тим самим шляхом, що і маршрут Південний дзвін Евересту, до Жовтої смуги за Табором 3. Потім він перетинає Лхоцзе, а потім з’єднується з гребенем вершини Евересту. На цю вершину іноді піднімаються як на самостійну вершину або як продовження сходження на Еверест.

Гора сумно відома своєю нестабільною погодою і лавинами. Південний схил Лхоцзе є одним із шести класичних сходжень в альпінізмі. Решта п’ять – це північні вершини Ейгера, Маттерхорна, Чіма Гранде ді Лаваредо, Гранд Жорасс і Піц Баділе.

Вершина Лхоцзе фото
Горна вершина Лхоцзе.

Вершина Лхоцзе – це місце, де розходяться два хребти. Головний хребет піку веде на південь до Евересту, а менший західний хребет – до Нупцзе. Східна сторона обмежена західною стороною Евересту і північною стороною Макалу. Південний бік Лхоцзе вкритий льодовиком і з’єднується з льодовиком Нупсте. Льодовик Лхоцзе-Шар лежить на західному боці гори і спускається в долину Гокіо. Південний бік Лхоцзе популярний для експедиційних сходжень.

5. Макалу

Макалу – п’ята за висотою гора у світі і четверта за висотою вершина в Непалі. Гора являє собою ізольовану вершину, розташовану в східній частині Непалу недалеко від кордону з Тибетом. У неї є дві дочірні вершини: Кангчунгце на півночі і Чангце на сході.

Гора відома своїми крутими сторонами і гострими гребенями. Північний бік гори Макалу вважається одним із найскладніших сходжень світу. Перше сходження здійснила французька експедиція 1955 року. Вершина Макалу розташована на висоті 8 463 метри (27 766).

Гора є частиною Національного парку Макалу-Барун, який було створено 1992 року. Гірська система багата – у парку мешкають рідкісні та зникаючі тварини, такі як червона панда, сніговий барс і гімалайський чорний ведмідь. Парк також охоплює чотири найвищі гори у світі: Еверест, Лхоцзе, Чо-Ойю, і Макалу. Парк є об’єктом Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Гора Макалу фото
Гора Макалу фото.

6. Чо-Ойю

Чо-Ойю – шоста за висотою гора у світі, розташована в Гімалаях. Її шлях на вершину – 8 201 метр, і вона є популярним місцем для альпіністів. Перше успішне сходження на гору Чо-Ойю здійснила 1954 року австрійська команда. Гора вважається однією з найпростіших у світі для сходження, хоча це все ще складний подвиг. Найкращий час для спроби сходження на вершину – квітень-травень, коли погода найбільш сприятлива.

Гора Чо-Ойю фото
Гора Чо-Ойю фото.

7. Гора Дхаулагірі

Дхаулагірі – одна з найвищих у світі, її пік становить 8 167 метрів (26 795 футів). Гора розташована в Непалі, у Гімалаях. Вона є частиною гімалайського хребта Дхаулагірі і входить до складу масиву Аннапурна.

Гору вперше було підкорено 1960 року командою швейцарських, австрійських і непальських альпіністів. Вона є однією з чотирнадцяти 8000-метрових вершин у світі. Стандартний маршрут сходження на гору Дхаулагірі починається в селі Дарбанг. У гори п’ять основних вершин, найвища найбільша з яких – головна вершина. Решта чотири піки відомі як Східний пік, Західний пік, Центральний пік і Південний пік.

У гори також є кілька нижчих вершин. Східний схил Дхаулагірі – один із найбільших схилів у світі. Шлях на вершину становить 6 000 метрів (19 685 футів), а ширина – 3,5 кілометра (2,17 милі).

Гора Дхаулагірі фото
Гора Дхаулагірі фото.

8. Манаслу

Манаслу – восьма за висотою гора у світі та найвища в Непалі. Уперше гора була піднята 1956 року японською експедицією. Гора вважається однією з найскладніших для сходження вершин у світі і забрала життя багатьох альпіністів. Види, що відкриваються з вершини, вважаються одними з найкрасивіших у світі. Гірська система багата – там мешкає низка рідкісних і зникаючих тварин, зокрема сніговий барс.

Гора Манаслу фото
Гора Манаслу фото.

9. Мансірі-Гімал

Мансірі-Гімал – є частиною Гімалайського гірського масиву і знаходиться в Непалі. Шлях на вершину гори становить понад 8 156 метрів (26 000 футів), і вона є популярним місцем для альпіністів. На неї піднімалися кілька альпіністів, зокрема Гілларі.

Мансірі-Гімал фото
Мансірі-Гімал фото.

10. Нангапарбат

Нангапарбат – висота її вершини становить 8 126 метрів (26 660 футів). Гора розташована в Каракорумському хребті Пакистану і є популярним місцем для альпіністів. Перше сходження на гору Нангапарбат було здійснено 1957 року італійцем експедиція. Відтоді на цю гору піднімалося багато інших альпіністів з усього світу.

Гора Нангапарбат фото
Гора Нангапарбат фото.

Відповіді на запитання

Що більше Ельбрус чи Еверест?

Найвища з цих двох гір – Еверест. Висота Ельбрусу становить лише 5 642 метри (18 510 футів), а висота Евересту – 8 849 метри (29 029 футів).

В чому відмінність Ельбрусу та Евересту

Різниця між Ельбрусом і Еверестом полягає в тому, що Еверест вищий. Висота Ельбрусу становить 5 642 метри (18 510 футів), а висота Джомолунгми – 8 849 метри (29 029 футів).

Яка найвища гора у світі та де розташована?

Гора – Еверест, вона розташована в Гімалаях. На її пік припадає на 8 849 метрів. Існує певна конкуренція за звання “найвищої гори у світі”. Нині рекордсменом є Еверест, але є дослідники, які вважають інакше. І якщо ввести інший метод вимірювання висоти, то висота Джомолунгми становить 8848,86 метра над рівнем моря.

Яка гора більша за Еверест?

Мауна-Кеа – її вершина сягає 13 796 футів (4205 метрів) над рівнем моря. Гора розташована на острові Гаваї. Гора Еверест з вершиною 29 029 футів (8848 метрів) є найвищою горою на Землі, якщо вимірювати від основи до вершини. Висота Мауна-Кеа від підніжжя на дні океану дорівнює 10 203 м., що робить її більшою, якщо останню вимірювати від рівня моря.

Що вище Алтай чи Кавказ?

Обидві гори досить високі, але Кавказ вищий за Алтай. Висоти Алтаю становлять 4435 м., а висота Кавказу – 5642 м.

Як називається найвища гора в Європі?

Монблан. Вона знаходиться у Франції і має висоту 4800 метрів (15 781 фут).

Як називається найвища гора в Казахстані?

Гора Хан-Тенгрі – найвища гірська вершина в Казахстані. Висота гори Хан-Тенгрі – 7 010 метрів.

Джерела:
bizmedia.kz.
uk.wikipedia.org.

Average:(рейтинг: 5 з 5. Всього: 1)
Відомий блогер. Публікую статті в різних інтернет-виданнях з 2007 року. Пишу на різні актуальні та цікаві теми. Експерт у сфері ведення блогів, інформаційних та новинних сайтів.
Один коментар
  1. Одна із найвищих гір в Європі – це наша українська Говерла в Карпатах в Західній Україні.

    (5/5)
Залишити відповідь
Добавити рейтинг

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *