Цікаві факти про воду для дітей і дорослих

Вода фото
Вода фото.

Вода – найважливіший ресурс, від якого залежить більшість флори і фауни нашої дорогоцінної планети. До Вашої уваги ми підготували кілька цікавинок про воду.

 1. Кількість води на Землі еквівалентна 1,5 мільярдам кубічних кілометрів. Якщо її рівномірно розподілити по поверхні Землі, то глибина її залягання становила б 3 700 метрів.
 2. Понад 99% води на нашій планеті не придатна для пиття – солона або ув’язнена в льодовикових утвореннях, і лише близько 0,3% прісної води міститься в поверхневих водах.
 3. Тихий океан містить близько 50% води світового океану.
 4. Одна крапля океанської води може містити мільйони бактерій та вірусів. А ще в ній можуть бути риб’яча ікра, краби, планктон і навіть крихітні черв’ячки.
 5. Новонароджена дитина складається на 78% з води, в той час як дорослі зазвичай на 55-60% з води.
 6. Людські кістки містять 31% води.
 7. Людина випиває близько 1000 літрів води на рік.
 8. Для виробництва 1 кілограма бавовни потрібно від 10 000 до 20 000 літрів води – достатньо для футболки та пари джинсів.
 9. Майже 1 мільярд людей у світі мають обмежений доступ до чистої води.
 10. Без їжі людина може прожити до місяця, а без води – лише близько тижня.
 11. Майже половина населення планети страждає від хронічного зневоднення.
 12. Навіть легке зневоднення уповільнює метаболізм людини до трьох відсотків.
 13. Однак надмірне споживання води може призвести до водної інтоксикації.
 14. Можна сказати, що вода трохи “липка”. Саме тому вона утворює круглі краплі. Молекули води рухаються вгору по ксилемі рослин від кореня до листя рослин, тримаючись одна за одну і за внутрішню поверхню стінок.
 15. Верблюд може випити приблизно 130 літрів води за 10 хвилин.
 16. На відміну від майже будь-якої іншої рідини, вода розширюється, коли замерзає. Тепла вода замерзає швидше, ніж холодна.
 17. Скрізь, де є вода на Землі, навіть якщо вона кипить, є життя.
 18. Чиста вода, яку ви ніколи не знайдете в природі, не проводить електрику. Вода стає провідником, коли починає розчиняти навколишні речовини.
 19. Вода має високий тепловий індекс – вона поглинає багато тепла, перш ніж починає нагріватися. Саме тому воду використовують у промисловості та в радіаторі вашого автомобіля як охолоджувальну рідину. Високий тепловий індекс води також допомагає регулювати швидкість зміни температури повітря, тому зміна температур між сезонами відбувається поступово, а не раптово, особливо поблизу океанів.
 20. Тиск повітря впливає на температуру кипіння води, тому в Денвері (штат Колорадо) яйце вариться довше, ніж на пляжі. Що вище над рівнем моря, то нижчий атмосферний тиск, то нижча температура кипіння води і, відповідно, то більше часу потрібно для того, щоб зварити яйце круто. На рівні моря вода закипає за температури 212°F (100°C), а на висоті 5 000 футів – за 202,9°F (94,9°C).
 21. 75% людського мозку – це вода.
 22. Для виробництва кавових зерен для однієї чашки кави потрібно 200 літрів води.
 23. Для приготування 2 скибочок хліба потрібно 100 літрів води, а для приготування сирної начинки в сендвічі – 65 літрів.
 24. Для виробництва одного кілограма бавовни – достатньо для сорочки і пари джинсів – потрібно 10 000 літрів води.
 25. Щорічно в Сполучених Штатах і Канаді для очищення води використовується понад 79 000 тонн хлору.
 26. Бутильована вода не є життєздатною альтернативою водопровідній воді.
 27. Уся вода на Землі з’явилася на кометах і астероїдах.
 28. Вода – друга за поширеністю молекула у Всесвіті.
 29. На Землі близько 1,5 мільярда кубічних кілометрів води.
 30. Антарктика вкрита 10 тисячами трильйонів тонн снігу та льоду.
 31. Слон може відчути запах води на відстані до 5 км.
 32. Помідор складається на 95 % з води, а курка – на 75 %.
 33. Для приготування 1 літра пива потрібно 25 літрів води.
 34. Майже вся вода Землі знаходиться в океанах. Колосальні 96,5 відсотка води на Землі знаходиться в океанах, які покривають 71 відсоток поверхні нашої планети. І в будь-який момент часу близько 0,001 відсотка знаходиться в атмосфері над нами. Якби вся ця вода випала у вигляді дощу одночасно, на всю планету випав би приблизно 1 дюйм опадів.
 35. Більшість прісної води знаходиться в льоду. Ви можете знайти прісну воду в наших озерах, річках і струмках, але не забувайте про підземні води та льодовики. Понад 68 відсотків прісної води Землі замкнені в льодах і льодовиках. І ще 30 відсотків – у підземних водах.
 36. Кількість солі в солоній воді варіюється. В галоні (3.785 літри) середньостатистичної океанічної води міститься близько 1 склянки солі. Але вона варіюється. Наприклад, Атлантичний океан солоніший за Тихий. Більшість солі в океані – це та сама сіль, яку ми додаємо в їжу: хлорид натрію. Найсолоніша вода у світі знаходиться в Антарктиді в невеликому озері під назвою Ставок Дона Хуана.

Чи знали ви ці 36 цікавих фактів про воду?

Відомий блогер. Публікую статті в різних інтернет-виданнях з 2007 року. Пишу на різні актуальні та цікаві теми. Експерт у сфері ведення блогів, інформаційних та новинних сайтів.
Залишити відповідь
Добавити рейтинг

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *