Де використовують припливно-витяжні установки з рекуперацією тепла та особливості їх вибору

Приточно-вытяжная установка фото
Приточно-вытяжная установка фото

Зі шкільної парти ми знаємо, що для життєдіяльності людини необхідне повітря. Але його якість не менш важлива, оскільки безпосередньо впливає на самопочуття кожної людини і її здатність виконувати поставлені завдання в процесі роботи, не кажучи вже про здоров’я загалом. Недостатньо забезпечити умови для природної вентиляції, щоб це назавжди розв’язало проблему, оскільки в цього способу є свої недоліки. По-перше, не завжди є така можливість, а по-друге, банальне провітрювання не скрізь здатне забезпечити необхідну кількість аеромас для відновлення свіжості повітря. І вже тим більше не здатне гарантувати його чистоту, що особливо актуально для офісів у мегаполісах.

Що ж робити для підтримки оптимального клімату в приміщенні, якщо варіант створення вічного протягу не підходить? У цьому разі достатньо скористатися сучасним рішенням і звернутися до фахівців для встановлення спеціалізованої вентиляційної системи.

Як зрозуміти, що необхідна вентиляція?

Все просто, вона необхідна для:

  • абсолютно всіх наявних житлових об’єктів, особливо якщо вони розташовані в промислових містах або районах, поблизу автомагістралей або поруч із будь-якими іншими джерелами забруднення повітря;
  • безпечної роботи всіляких медичних установ;
  • промислових організацій, що мають свої виробничі цехи;
  • всіляких організацій харчової промисловості;
  • створення приємної атмосфери в спортзалах, різноманітних спа-салонах і тому подібних організаціях.

Вкрай важливо подбати про своєчасне очищення повітря необхідно тим, хто працює в умовах підвищеної вологості. Також якісна вентиляція необхідна астматикам, алергікам і любителям домашніх тварин.

Більшість людей хоч і розуміють необхідність встановлення вентиляційної системи, але бояться, що подібне придбання виявиться занадто витратним. Адже крім кондиціонування необхідний додатковий нагрів повітря, що надходить, а в сукупності ці заходи здаються занадто енерговитратними. У реальності зовсім не обов’язково оплачувати комунальні рахунки, що різко збільшилися, досить встановити припливно-витяжну установку з рекуперацією. Про такі вентиляційні установки описано на сайті виробника більш докладно.

Таке обладнання випускається різної потужності, що дає змогу використовувати його як для великих промислових підприємств, так і для використання в побуті. Завдяки використанню рекуператора з’являється можливість знизити витрати на електрику майже на 90%. Ці системи вирізняються ефективністю, простотою в експлуатації й абсолютно екологічні.

В чому суть принципу роботи такої установки

В процесі роботи вентиляційної системи їй постійно доводиться змінювати температуру повітря, що надходить, на діапазон, комфортний для людей, які перебувають у приміщенні. Так влітку, повітря доводиться охолоджувати, а взимку – нагрівати. Оптимальна температура підбирається з урахуванням призначення приміщень, і ознайомитися з її показниками можна у відповідних санітарних нормах. Не маючи уявлення, як працюють витяжні установки, є побоювання, що для кардинальної зміни температури будуть потрібні значні енерговитрати. А це може істотно збільшити графу витрати, що небажано.

Насправді потрібно просто розуміти принцип роботи установки з рекуперацією, а він дуже простий. Є два потоки повітря, один теплий, інший холодний. Обидва вони потрапляють у рекуператор і проходять через нього, кожен своїм каналом. При цьому повітряні маси ніколи не перемішуються, але оскільки різниця температур все одно занадто значна, тепло встигає передаватися через використовуваний виробником “провідник” холодному потоку.

Що вища температура витяжного повітря, то швидше вона нагріває припливне повітря до необхідної температури. На практиці це дає змогу скоротити енергоресурси на підтримання оптимального показника термометра в приміщенні протягом усього року.

Існуючі види рекуператорів

Існує кілька видів подібних пристроїв. Припливно-витяжні установки, в яких використовується рекуперація тепла, класифікуються з урахуванням особливостей зовнішнього вигляду і принципу дії.

Бюджетні пластинчасті конструкції

Якщо потрібна установка з максимально простою конструкцією, то це ваш вибір. Рекуператор такого типу оснащений спеціальними пластинами, завдання яких – розділити потоки повітря, що входять і виходять з вентиляційної установки. Пластини можуть бути як металевими, так і пластиковими.

Завдяки відсутності в такій установці всіляких рухомих деталей, вона вирізняється особливою надійністю і довговічністю.

Сучасні витривалі роторні агрегати з витривалістю

В таких витяжних установках за передачу тепла відповідає ротор, а сама установка забезпечена проміжним теплоносієм. Швидкість його обертання зазвичай регулюється. При цьому обертовий механізм розташовується безпосередньо між каналами, де циркулюють повітряні маси. Така конструкція піднімає ККД агрегату до 85%. Але наявність різноманітних механічних деталей вимагає регулярного технічного обслуговування такої установки з рекуперацією тепла. В іншому разі високий ризик несподіваних поломок, які провокують непередбачені витрати.

Як вибрати оптимальну припливно-витяжну установку?

Щоб підібрати максимально відповідну модель, необхідно враховувати заздалегідь обчислену кратність повітрообміну. Суть цієї величини зводиться до показань, скільки разів відбудеться оновлення всього повітря в конкретному приміщенні за вказану одиницю часу. При цьому за стандартом на кожну людину, яка тут перебуває, береться приблизно 36 куб. м. на годину.

Витяжні установки з рекуперацією підбирають виходячи з конкретних умов, які висуваються до якості повітря. На цей показник впливає його температура, важливість і ще маса інших чинників. Серед них основними можна назвати: кількість людей, чим вони займаються, чи буде перебувати в приміщенні техніка, що виділяє додаткове тепло, наявність постійних їдких запахів або пари.

Які переваги мають установки з рекуперацією тепла для вентиляції приміщень

Оскільки сучасні вентиляційні установки з рекуперацією дають змогу очистити повітря від усіх шкідливих домішок, вони сприяють збереженню здоров’я людей, які перебувають у приміщенні, і запобігають псуванню майна. Також завдяки притоку свіжого повітря немає ризику розмноження в приміщенні колоній грибка і цвілі. При цьому енерговитрати на обігрів і очищення повітря, при використанні установки з рекуперацією, значно знижуються.

Загалом можна виділити такі переваги подібних установок:

  • Великий модельний ряд агрегатів, розрахований як на власників приватної власності, так і промислових об’єктів найрізноманітнішого профілю.
  • Компактність розмірів дає змогу спростити вибір місця для розміщення установки з рекуперацією тепла і розширює сфери їх використання.
  • Витрати на електроенергію мінімізовані.
  • Система вкрай проста в експлуатації та налаштуванні. За необхідності її можна використовувати або в міру необхідності, або постійно.
  • В процесі експлуатації встановленої системи не потрібні спеціальні знання, з обслуговування установки впоратися досить легко.

Сучасні припливно-витяжні установки з рекуперацією тепла – вибір людей, що розуміються на комфорті та вміють створювати здорові умови для роботи й життєдіяльності з урахуванням економії.

Відомий блогер. Публікую статті в різних інтернет-виданнях з 2007 року. Пишу на різні актуальні та цікаві теми. Експерт у сфері ведення блогів, інформаційних та новинних сайтів.
Залишити відповідь
Добавити рейтинг

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *