П’ятниця , 24 Травня 2024

Як скласти правильне резюме

как составить правильное резюме
rezume

Дослідження ринку робочих місць показує, що вакансій стає дедалі менше, а охочих працювати дедалі більше. Тому першочерговим завданням стає написання правильного резюме. Резюме – обличчя того, хто шукає роботу. Саме на нього дивляться насамперед.

Резюме, по-простому, анкета. Але, цей документ значно відрізняється від звичайних анкет. Метою цього паперу є лаконічний виклад своїх навичок і досягнень. Правильно складене резюме значно збільшує шанси зацікавити роботодавця.

Підходів до складання резюме кілька:

Для тих, у кого немає досвіду, варто заповнювати анкету, в якій графа “досвід роботи” буде відсутня. У складанні такого резюме слід зробити акцент на рівень освіти, яку було отримано в навчальному закладі.

Варто згадати і про особисті амбіції. Наприклад, бажання домогтися успіху в роботі, креативне мислення, пунктуальність, чудові здібності комунікації, уважність і нестандартне мислення. Усі перелічені пункти обов’язково зацікавлять роботодавця.

Для тих, в кого є досвід роботи, потрібна трохи інша структура резюме. У такій ситуації насамперед акцент варто зробити на досягненнях у сфері діяльності. Чудовим прикладом послужить відгук від колишнього роботодавця, графіки і плани, які ви виконали. Якщо ж зацікавила посада керівника, то й акцент має бути трохи іншим.

Для початку варто вказати вміння заслужити авторитет, якісно проведені заходи та дипломатичний підхід до вирішення проблем і завдань. У разі наявності новаторських ідей не варто боятися їх згадати в резюме. Особливо, якщо ця ідея буде пов’язана з поліпшенням якості обслуговування персоналу.

Бланки для заповнення навичок видаються на фірмі в кадровому відділі. Також ці бланки є у відкритому доступі на будь-якому із сайтів. Але в жодному разі не варто писати цю анкету від руки.

Загальна структура документа для правильного складання резюме:

1. П.І.Б.

2. Відомості про себе (адреса прописки або фактичного проживання, контактний телефон, освіта, сімейний статус, рік народження).

3. Мета заповнення.

4. Наявність досвіду в роботі. (Наприклад: досвід роботи плиточником, ремонт квартир Київ і в приватних будинках)

5. Наявність навичок і необхідної компетенції. (Наприклад: знання основ механіки, техніки і сучасних технологій)

Відомий блогер. Публікую статті в різних інтернет-виданнях з 2007 року. Пишу на різні актуальні та цікаві теми. Експерт у сфері ведення блогів, інформаційних та новинних сайтів.
Залишити відповідь
Добавити рейтинг

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *