Популярні “сезонні” зимові травми, і способи їх уникнення

травма

Зима – це не тільки час снігових забав і катання на ковзанах та санчатах. Це потенційно небезпечний період року для людей зі слизьким взуттям, а найнебезпечніший “ворог” – ожеледь. Саме ожеледь є основною причиною переповненості травмпунктів у зимову пору року. При цьому, природно, максимальна кількість постраждалих фіксується у святкові та вихідні дні, коли на вулиці часто спостерігається велике скупчення людей. Основними ж травмами цього періоду є травми коліна, переломи кісток верхніх і нижніх кінцівок, струс мозку, розриви зв’язок гомілкостопа і вивихи суглобів.

Травми коліна

Здебільшого падіння людини здійснюється на коліна, внаслідок чого в них діагностуються розриви хрестоподібних зв’язок і пошкодження менісків. Часто спостерігаються вивихи, а також всілякі забої різного ступеня тяжкості. Дещо рідше падіння закінчується внутрішньосуглобовими переломами.

Досить часто неправильне самодіагностування отриманої травми призводить до серйозних проблем у майбутньому. Так, незначний забій, який, на думку потерпілого, “сам заживе”, надалі може призвести до розвитку гематоми та защемлення суглобів. І це ще половина біди: завжди необхідно пам’ятати, що лікування застарілих травм протікає значно довше та складніше, ніж у разі вчасного звернення по кваліфіковану медичну допомогу.

Переломи кісток верхніх і нижніх кінцівок

Найчастіше переломам піддаються кістки, які є опорними під час падіння – променева (на руці) і малогомілкова (на гомілці). Так, намагаючись уникнути падіння, людина рефлекторно виставляє руки перед собою, проте променева кістка не здатна витримати навантаження на неї падаючого тіла, внаслідок чого перелом кістки руки забезпечений. Аналогічно, малогомілкова кістка, відчуваючи на собі вагу всього тіла, ламається під час удару об поверхню під час падіння людини.

Переломи діляться на відкриті та закриті. Також виділяють переломи, що супроводжуються зміщенням кісток, унаслідок чого необхідне проведення їхньої репозиції. Тому вкрай важливо при відчутті сильних больових відчуттів, появи набряку кінцівки або її дисфункціонуванні звернутися до медичного закладу для отримання кваліфікованої допомоги.

Струс мозку

Така травма, як струс мозку, може бути отримана людиною під час удару головою об лід або іншу тверду поверхню під час падіння. Досить часто струс мозку констатують у разі невдалого падіння людини плазом на спину під час послизання. Щоб уникнути отримання подібної травми, фахівці радять під час падіння постаратися максимально згрупуватися, притискаючи голову до грудей, тим самим уникаючи удару потилицею об тверду поверхню. Якщо зробити цього не вдалося, то необхідно розпитати потерпілого про те, чи була втрата свідомості – якщо відповідь позитивна, то висока ймовірність отримання потерпілим струсу мозку.

Удар головою об тверду поверхню під час падіння також може супроводжуватися отриманням різноманітних забоїв і саден, зокрема й глибоких, що потребують накладення швів. Тому нехтувати відвідуванням травмпункту настійно не рекомендується.

Розрив зв’язок гомілкостопа

Розрив зв’язок гомілкостопа відбувається в ситуації, коли людина підвертає ногу. При цьому розрив може бути частковим (розтягнення) і повним. В останньому випадку спостерігається втрата стабільності гомілковостопного суглоба. Але і в разі розтягнення фіксується сильне набрякання ноги, що супроводжується сильними больовими відчуттями, внаслідок чого потерпілий стає непрацездатним тривалий час. У таких випадках лікарі призначають спеціальні ортопедичні бандажі на ногу, як у магазині Айболит.

Вивихи суглобів

Мабуть, найпоширенішою травмою, отриманою людиною під час падіння, є вивих суглоба, і здебільшого йому піддається найрухоміший суглоб – плечовий. Значно рідше вивиху піддаються ліктьовий і гомілковостопний суглоби.

В разі фіксування вивиху необхідна невідкладна допомога, головним завданням якої стає його вправлення. Діагностування вивиху проводять за неприродним положенням ушкодженої кінцівки, а також істотним обмеженням рухливості в суглобі. Якщо у потерпілого спостерігаються вищезазначені ознаки, необхідно негайно доставити його в травмпункт.

Відомий блогер. Публікую статті в різних інтернет-виданнях з 2007 року. Пишу на різні актуальні та цікаві теми. Експерт у сфері ведення блогів, інформаційних та новинних сайтів.
Залишити відповідь
Добавити рейтинг

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *