За що компанія HP може заблокувати ваш принтер

Блокування прінтера
Блокування прінтера.

Зовсім недавно в інтернеті з’явилася новина про те, що компанія HP почала віддалено блокувати принтери своїх користувачів. Головним героєм став такий собі Раян Салліван, який на своїй сторінці в Twitter опублікував пост, що підтверджує факт блокування. Уявіть собі ситуацію: ви вирішили купити картридж на принтер, а вам узяли і заблокували друкарське обладнання. Неприємно, чи не так?

Підступний HP

Багато користувачів принтерів цієї марки пам’ятають витівки компанії, пов’язані з прошивкою ПЗ. У 2016 році HP випустила мікропрошивку для низки своїх моделей. Через півроку програмне забезпечення перестало реагувати на будь-які чіпи картриджів сторонніх виробників. Користувачі не змогли використовувати сумісні картриджі і їм довелося купувати оригінали, поки не вийшла фіксована прошивка.

В 2019 році сталася подібна ситуація. Низка принтерів після оновлення перестала реагувати на сумісні витратні матеріали. Компанія HP позиціонує свої дії, як спосіб захистити користувачів від неякісних картриджів. Закон вони не порушили, але багатьом клієнтам такий підхід припав не до душі.

Ситуація з Раяном Салліваном – де правда, а де спроба зробити сенсацію

Річ в тім, що Раян Салліван був учасником програми HP Instant Ink, у рамках якої з його рахунку щомісяця списувалося близько 5 доларів США. Натомість на це компанія пропонувала свої картриджі безкоштовно. Була ще одна умова: за 30 днів Раян мав роздрукувати не більше 100 сторінок. Це лише один із тарифних планів у програмі HP Instant Ink, яка функціонує з 2013 року.

Раян Салліван став учасником програми випадково. Він не читав угоди і не вдавався в деталі. Блокування пристрою сталося після того, як Раян скасував платежі, походження яких він не розумів. Іншими словами, він не відмовився від підписки, а просто перестав платити. Ось компанія і заблокувала його апарат.

В цьому немає нічого кримінального. Якщо ви підписані на фільми, але перестаєте платити, ви не можете дивитися кіно. Доступ буде закритий, поки ви оплатите підписку. Усе логічно. ЗМІ зі свого боку зробили з цього сенсацію, де компанію HP було виставлено не в найкращому світлі. З огляду на наростаючу конкуренцію з Xerox, можна припустити, що новина була замовною. З іншого боку, не варто виключати ймовірність “хайпу”. Гучний заголовок завжди приваблює читачів.

Як не потрапити в ситуацію Раяна Саллівана

  1. Уважно читайте всі угоди.
  2. Не відключайте оплату, а відписуйтеся від програми.
  3. Не оновлюйте прошивку без гострої потреби.

Якщо ви хочете друкувати без проблем, не забувайте проводити профілактику принтера. Заправляйте картриджі в майстернях і купуйте витратні матеріали в перевірених сервісах.

Відомий блогер. Публікую статті в різних інтернет-виданнях з 2007 року. Пишу на різні актуальні та цікаві теми. Експерт у сфері ведення блогів, інформаційних та новинних сайтів.
Залишити відповідь
Добавити рейтинг

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *