П’ятниця , 24 Травня 2024

Заправка картриджів – вигідна економія бюджету

Заправка картриджів принтера
Заправка картриджів принтера.

В процесі експлуатації принтера речовина, що відображає інформацію на папері, стає непридатною. Дефект природний і поспішати викидати відпрацьований елемент, купувати новий модуль не варто. Проста операція заправка картриджа свіжим витратним матеріалом дасть змогу заощадити кошти, подовжити роботу друкувального вузла.

Особливості заправки принтерів

Заправити картридж можна самостійно або звернутися за послугою до сервісного центру. У першому випадку потрібно мати досвід виконання таких операцій, знання особливостей різних видів принтерів. Без навичок можна привести контейнер у непридатність і доведеться купувати новий модуль. Щоб заправка принтера пройшла успішно, слід вивчити способи проведення робіт для потрібних моделей друкованих пристроїв.

Найпоширеніші сьогодні прилади для друку використовують такі види картриджів:

  • струменеві;
  • матричні;
  • лазерні.

Обираючи принтер, слід визначити цілі та завдання, які він має вирішувати. Від правильності покупки залежатиме можливість реконструкції, частота виконання процедури.

Струменеві

Струменеві модулі забезпечують високоякісний друк. Випускаються виробниками двох видів, з фарбувальною голівкою і без неї. Вартість чорнила висока, а ресурс роботи картриджа невеликий.

Заправка струменевих контейнерів

Принтери УФ-друку
Принтери УФ-друку.

В цьому виді друкувальних вузлів важливо не пропустити момент, коли чорнило в модулі добігає кінця. Якщо вони вироблені повністю, то заправка картриджів марна. Утворені повітряні пробки виводять термоелементи з ладу, відновити їхню працездатність неможливо.

Процедура полягає у воді чорнила у відповідні відділи контейнера. Слід враховувати, що для різних моделей принтерів необхідні відповідні рідини. За відсутності навичок легко зіпсувати друкований модуль. Краще доручити відновлення працездатності струменевого контейнера фахівцям.

Матричні

Технологія друку таких пристроїв нагадує звичайні друкарські машинки. Картриджі мають всередині конструкції стрічку, просочену спеціальною фарбою. Пристрої бувають одно або чотириколірні. Матричні принтери вважаються застарілими, але широко застосовуються для текстового, недорогого і масового друку.

Заправка матричних принтерів

Для відновлення працездатності контейнера знадобиться нова стрічка. Вироби продаються в спеціалізованих магазинах. Важливо придбати стрічку відповідного типу.

Заправка матричного контейнера полягає в заміні стрічки. Під час розбирання корпусу важливо не пошкодити кріпильні засувки. Видаливши старий друкований елемент, на його місце встановлюють нову стрічку. Закривши кришку можна використовувати картридж.

Лазерні

На відміну від перерахованих вище видів друкувальних пристроїв, лазерні моделі вирізняються високошвидкісною роботою, великим запасом тонера. Їхня вартість висока, але один модуль здатний надрукувати 2-3 тисячі сторінок.

Заправка лазерних пристроїв

Реставрація друкарських властивостей проводиться методом видалення старого порошку, наповнення блоку новим тонером. Процедура заправити принтер досить складна, виконати самостійно важко.

Оптимальніше доручити виконання таких робіт у Києві фахівцям сервісного центру. Вартість процедури невисока. Ціна залежить від моделі тонера, кількості порошку, що заправляється. Скориставшись послугою, можна пристойно заощадити, оскільки новий друкарський модуль обійдеться в 3-5 разів дорожче.

Відомий блогер. Публікую статті в різних інтернет-виданнях з 2007 року. Пишу на різні актуальні та цікаві теми. Експерт у сфері ведення блогів, інформаційних та новинних сайтів.
Залишити відповідь
Добавити рейтинг

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *