Четвер , 21 Листопада 2024

Мінеральна вата: властивості, види та переваги

Мінеральна вата для будівельних робіт
Мінеральна вата для будівельних робіт

Багато хто хоч раз у своєму житті стикався з необхідністю утеплення свого будинку, квартири або комерційної будови, переймаючись питанням, який теплоізоляційний матеріал вибрати. На особливу увагу заслуговує мінеральна вата, яка відмінно справляється зі своїм завданням. Але перш, ніж купити мінвату для власних потреб, пропонуємо ознайомитися з перевагами, характеристиками і видами мінеральної вати.

Особливості матеріалу

Мінеральна вата являє собою волокнистий теплоізоляційний матеріал, одержуваний внаслідок особливої технології виробництва. Первинну сировину нагрівають під впливом високих температур до отримання розплаву. Далі розплав дуттьовим або центробіжним методом переробляють у волокно. Утворені волокна мінеральної вати осаджують у вигляді килима, а потім обробляють зв’язуючою речовиною для надання матеріалу форми і жорсткості. Останній етап виробництва включає теплову обробку мінерального килима з пресуванням до заданої товщини, сушіння і затвердіння зв’язуючого. На виході отримуємо матеріал, що складається з безлічі волокон, які утримують повітря. А у повітря найменша теплопровідність.

Виходячи зі складу первинної сировини мінвата може мати різну щільність і жорсткість, що потрібно враховувати при виборі утеплювача для виконання поставленого завдання.

Які існують види мінвати

Існує поширена помилка, що мінеральна вата ― це назва одного певного виду продукції, але це не так. Мінеральна вата ― це загальна назва низки продуктів, які відрізняються один від одного складом, технічними характеристиками і сферою застосування.

Кам’яна вата ― як ви вже, напевно, здогадалися, виробляється цей вид мінеральної вати з каменю. Конкретніше, з подрібнених вулканічних порід: габро і базальту. Матеріал вирізняється високою щільністю, міцністю і довговічністю, вкрай високою стійкістю до впливу вогню.

Скловата ― сировиною для її отримання служить перероблене скло з додаванням кварцового піску, соди і вапняку. Скловата гнучкіша і пружніша, вона легко піддається компресії, а під час розпакування швидко відновлює свій об’єм. Мабуть, це найпопулярніший різновид мінеральної вати, яку пропонують інтернет-магазини, такі як shop.balance-group.com.ua/ua/.

Шлаковата ― виготовляється з металургійного шлаку, завдяки чому відрізняється більш доступною ціною. Однак вона не настільки ефективна як її аналоги, оскільки має високий рівень гігроскопічності та низьку вібростійкість.

Мінвата фото

Переваги мінеральної вати

Низька теплопровідність ― мінеральна вата є відмінним ізоляційним матеріалом, завдяки своїй волокнистій структурі. Значення коефіцієнта теплопровідності становить від 0,03 Вт/мК до 0,05 Вт/мК, що говорить про її прекрасну ефективність як утеплювача. 

Паропроникність ― здатність пропускати водяну пару незамінна для регуляції рівня вологості та формування здорового мікроклімату в приміщенні.

Високі звукоізоляційні характеристики ― плити з мінеральної вати прекрасно гасять шуми і вібрації, будучи хорошим вибором для захисту від сторонніх звуків.

Пожежна безпека ― негорючість матеріалу досягається завдяки використанню для його виробництва сировини, яка не піддається займанню.

Біологічна стійкість ― вата несприйнятлива до грибка і цвілі, неприваблива для комах і гризунів.

Екологічність ― вироблена з природної сировини мінвата визнана екологічно чистим матеріалом, вона не має негативного впливу на навколишнє середовище.

Який тип утеплювача обрати для ізоляції свого будинку ― вирішувати тільки вам. Ми рекомендуємо звертати увагу на переваги та недоліки матеріалу, його технічні характеристики та сферу застосування. Вдалого вибору.

Відомий блогер. Публікую статті в різних інтернет-виданнях з 2007 року. Пишу на різні актуальні та цікаві теми. Експерт у сфері ведення блогів, інформаційних та новинних сайтів.
Залишити відповідь
Добавити рейтинг

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *