П’ятниця , 14 Червня 2024

Навчання в Польщі: як вибрати найкращий ВНЗ і спеціальність

Учёба в Польше
Навчання в Польщі

З кожним роком ринок праці змінюється, і на підприємства потрібні нові фахівці. Ті професії, які були популярні кілька років тому, зараз не актуальні, адже ринок праці перенасичений такими фахівцями. Саме тому європейські університети завжди моніторять ситуацію на ринку праці та йдуть у ногу з часом. З’являються нові спеціальності, які будуть затребувані через 5 років і надалі, а випускники цих спеціальностей зможуть отримувати високий оклад. На підготовку саме таких фахівців і націлені ВНЗ Польщі. Чому варто поїхати вчитися до Польщі після 11 класу? Перш за все, через якість підготовки студентів. По-друге, з усіх європейських університетів саме в Польщі пропонують одні з найадекватніших цін на навчання. По-третє, добиратися недалеко, а вивчити польську мову – нескладно. Тож ніщо не перешкоджає абітурієнтам їхати за кордон і здобувати там якісну освіту високого рівня.

Як вибрати найкращий ВНЗ Польщі? Витрати та доходи під час навчання

Почнемо з вибору університету. Напевно ви вже чули про рейтинг PERSPEKTYWY, який містить об’єктивну оцінку кожного освітнього закладу. Лідирують Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Warszawski, а також Politechnika Warszawska w Warszawie. Звісно, варто уважно ознайомитися з усім списком. Це дасть вам розуміння того, які університети є найпрестижнішими в країні.

Які витрати очікують на абітурієнта та його рідних? Насамперед, це плата за навчання. Вона становить від 800 євро в приватних і від 1-1,5 тис. євро в державних ВНЗ. Плюс, знадобиться внести реєстраційний внесок, але тільки один раз, під час вступу. Ця сума також може бути різною, і залежить від закладу та від спеціальності – близько 19 євро і вище. Це може бути і сума близько 150-200 євро, будьте до цього готові. Також майбутньому студенту знадобиться віза та медична страховка.

Плюс до витрат потрібно додати оренду житла (гуртожиток або квартира) і харчування. У середньому, якщо знімати кімнату в гуртожитку, такі витрати становитимуть на місяць близько 250 євро.

Здавалося б, під час навчання на студента та його сім’ю чекають тільки витрати. Але ж ні! Під час навчання в Польщі у Варшаві або в іншому місті можна підробляти. Таке право мають не лише поляки, а й іноземні студенти. Звісно, у Варшаві, Кракові, Любліні чи іншому великому місті набагато легше знайти, де підробити. Студенти тут навчаються лише 4 дні, 5-тий відведений для самопідготовки. Тож фактично, у студента є 3 вільні дні на тиждень. Багато студентів під час навчального року ходять на пари і займаються виключно освітою та відпочинком, спортом, а підробляють під час літніх канікул. До речі, ці канікули закінчуються не так як в нас, а наприкінці вересня. Тому початок осіннього семестру в ВУЗах Польщі – 1-го жовтня. Багатьом тут настільки подобається, що вирішують залишитись назавжди. Тому стараються наперед дізнатись інформацію як недорого купити квартиру в Польщі у хорошому місті та районі.

Які фахівці будуть затребувані в майбутньому?

В зв’язку з розвитком інформаційних технологій та штучного інтелекту з часом змінюватиметься якісний та кількісний склад працівників різних компаній. Так, актуальною буде професія фахівця з інформаційної безпеки, розробника програмного забезпечення. Потрібні будуть кваліфіковані інженери-будівельники та інженери-енергетики. Робота лікарів цінуватиметься ще більше, зокрема лікарів-психологів, неврологів, стоматологів. Затребувані будуть і економісти-математики, і технологи, і big data аналітики. Перечитайте останні дослідження в цій сфері, щоб бути впевненими, що ви будете затребувані на ринку праці в найближчому майбутньому.

Відомий блогер. Публікую статті в різних інтернет-виданнях з 2007 року. Пишу на різні актуальні та цікаві теми. Експерт у сфері ведення блогів, інформаційних та новинних сайтів.
Залишити відповідь
Добавити рейтинг

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *