Умови роботи та рівень зарплат в Польщі

работа в польше вакансии
work pol

Люди різних професій шукають роботу за кордоном. Причина проста – невисока оплата праці у своїй країні. Більшість наших співвітчизників віддає перевагу працевлаштування в Польщі з кількох причин. По-перше, їхати на роботу – недалеко, завжди є можливість швидко дістатися до дому, якщо це знадобиться. По-друге, немає великого мовного бар’єру. З поляками набагато простіше порозумітися, ніж із німцями, чехами чи французами. По-третє, можна без проблем легально працевлаштуватися. Наприклад, на сайті кадрового агентства Visa Pro є вся інформація про роботу в Польщі – від вакансій до рівня зарплат. Співробітники цього агентства допоможуть підібрати вакансію, яка відповідає вашим запитам, а головне – офіційно влаштувати вас на роботу. Давайте подивимося, які вимоги здебільшого висувають роботодавці до своїх працівників.

Умови роботи

Знання мови. Що стосується знання польської мови, то не потрібно переживати: на більшість вакансій на роботу в Польщі ви можете влаштуватися без знання мови. Якщо ж ви шукаєте роботу у сфері послуг: наприклад, офіціантом, обслуговуючим персоналом у готель, медсестрою, тренером – вам потрібно розмовляти польською мовою. Для решти професій знання мови не обов’язкове, хоча бажано знати хоча б кілька найпоширеніших фраз. У будь-якому разі, захопити із собою розмовник не завадить.

Робота в Польщі за контрактом. Якщо ви збираєтеся працювати за контрактом, то вам потрібно буде відкрити робочу візу в Польщу. Працевлаштування за контрактом – це можливість уникнути різних ризиків. У контракті чітко прописуються всі нюанси вашого працевлаштування, зокрема обов’язки вашого роботодавця. Подбайте про те, щоб в обраному вами кадровому агентстві ознайомилися з трудовим договором і уважно його перечитали.

Вікові обмеження. Здебільшого роботодавці наймають персонал віком від 18 до 55 років, хоча іноді бувають більш чіткі вікові вимоги. Це залежить від складності робіт.

Де живуть працівники? Здебільшого, це кімнати на кшталт гуртожитків, де живуть по 3-4 людини – такий варіант проживання пропонують роботодавці. Деякі беруть за таке поселення мінімальну плату, деякі – пропонують житло безкоштовно. Цей нюанс уточнюється з роботодавцем. Працівники які вже працюють довго думають про те як купити житло в Польщі щоб в подальшому відчувати себе більш комфортно.

Вакансії та оплата

На яких працівників найбільший попит від роботодавців? Серед найактуальніших вакансій:

  • сортувальник;
  • пакувальник;
  • різноробочий;
  • швачка;
  • вантажник;
  • будівельник;
  • косметолог;
  • повар;
  • помічник по кухні;
  • покоївка та ін.

Серед переліку є вакансії, які підійдуть як для чоловіків, так і для жінок. Що стосується оплати праці, то вона може бути як погодинною, а може повністю залежати від виробітку. У середньому, чоловіки отримують близько 2,5 тис. злотих на місяць, середня зарплата жінок трохи нижча – близько 2-2,2-х тис. злотих.

Відомий блогер. Публікую статті в різних інтернет-виданнях з 2007 року. Пишу на різні актуальні та цікаві теми. Експерт у сфері ведення блогів, інформаційних та новинних сайтів.
Залишити відповідь
Добавити рейтинг

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *