Одного разу районна філія банку міста Київ звернулася до Rauta з проханням про будівництво офісу в пасивному стандарті.
Тут, як і в багатьох інших будівлях, були застосовані вентильовані фасади, які мають хороші теплоізоляційні властивості. У цій будівлі компанія використовувала іншу новинку, а саме систему Ruukki Forma, коли основна конструкція виконана з сендвіч-панелей, а поверх них організовано вентильований фасад.
Обираючи систему вентиляції, ми взяли за основу концепцію, яка сьогодні часто використовується в житловому будівництві. Повітря розподіляється через безліч невеликих круглих труб, які бетонуються в стелю. Таким чином повітря легко подається в приміщення.
Основний принцип будівництва: пасивна швидкомонтована будівля буде функціональною тільки в тому разі, якщо будівельні та монтажні роботи виконані якісно. Якість тут стоїть на першому місці і підлягає ретельному контролю!
Термограма демонструє слабкі місця і звертає увагу на ті моменти, які потребують поліпшення. Це, наприклад, горизонтальні шви кладки будівлі, які не були повністю запінені. Крім того, видно також анкерні точки, які були необхідні для підйому і встановлення будівельних плит і пізніше не були зрізані болгаркою.
В будівлі банку було встановлено децентралізовану систему вентиляції, тобто дві вентиляційні установки – по одній на кожному поверсі. Разом із цим було встановлено тепловий насос, за допомогою якого опалюється та охолоджується будівля банку.
З цього приводу можу розповісти одну цікаву історію. У грудні 2015 року нам зателефонував менеджер банку і сказав: “У нас зараз холодно”. З його голосу можна було здогадатися, що насправді він хотів сказати: “Я знав, що так і буде”. Щось тут було не так! Тому я сам поїхав у банк, щоб з’ясувати, в чому полягала проблема. У результаті виявилося, що до 18 грудня система продовжувала працювати в літньому режимі, продовжуючи охолоджувати приміщення. Ніхто не спромігся натиснути на перемикач переходу з літнього режиму на зимовий.
Це показує, що багато будівель мають високе внутрішнє теплове навантаження, коли лампочки, комп’ютери, сервери та інше обладнання генерують велику кількість теплової енергії. Таким чином можна було припустити, що якщо приміщення може працювати в режимі охолодження до 18 грудня, то тоді можна було б і не встановлювати тепловий насос. У такій будівлі можна було б легко перезимувати практично й без опалення. Але, звісно, ми запустили тепловий насос, який працює з температурою подачі носія 23 градуси.