Як бути, якщо показання електролічильника необґрунтовано збільшилися

показания электросчетчика
hotchik

Якщо Ви впевнені, що споживання електричної енергії не зросло, то, найімовірніше, несправність виникла в самому лічильнику. Наприклад, поширений лічильник електроенергії індукційного типу може почати “самоходити”. Це означає, що показання будуть періодично нарощуватися навіть за відсутності навантаження. Переконатися в цьому досить легко. За допомогою автоматів слід відключити після лічильника все навантаження і звернути увагу на стан його диска. Якщо його обертання сповільнюється, проте не припиняється остаточно, можна сміливо стверджувати про несправність пристрою. Траплялися випадки, коли перевірка лічильника на самохід не виявляла несправностей, а під час роботи під навантаженням він починав обліковувати набагато більше енергії.

Для того щоб провести заміну лічильника, необхідно поставити до відома енергозбут. Заміна облікового пристрою неможлива без зняття з нього пломби, тому її відсутність поставить правильність заміни приладу і законність обліку енергії під питання. Придбавши новий лічильник, можна зробити його заміну силами спеціалізованої організації, або ж самому. Переконатися в наявності нового лічильника і правильності його встановлення обов’язково прийдуть представники енергозбуту. Їм необхідно зафіксувати сам факт заміни приладу, а також опломбувати його.

В цьому разі неминуче виникає питання про те, що ж робити з показаннями старого приладу, адже він, на вашу думку, намотав зайві числа. Щоб дістатися до істини, демонтований вами прилад обліку необхідно віддати на експертизу в місцевий орган стандартизації та метрології. Результатом проведених цією установою випробувань стане акт, який констатує факт, що прилад працював із перевищенням допустимої похибки. Пред’явивши такий документ представникам енергозбуту, можна впевнено вимагати проведення перерахунку.

Можливо, що у приладу обліку ще не закінчився гарантійний термін експлуатації. Це означає, що слід вирушити до продавця і пред’явити йому акт органу стандартизації. Продавець буде зобов’язаний повернути сплачені Вами кошти.

Використавши такий алгоритм дій, Ви обмежите свої фінансові витрати лише вартістю повірки лічильника в органі стандартизації та вартістю послуг енергозбуту (позапланова перевірка та опломбування приладу).

Зривати без повідомлення енергозбуту стару пломбу, самостійно встановлювати новий прилад обліку і викидати старий не рекомендується. У такій ситуації енергозбут може цілком обґрунтовано запідозрити Вас в умисному приховуванні істинних показань. За невраховане споживання електроенергії Вам обов’язково виставлять чималий рахунок.

Відомий блогер. Публікую статті в різних інтернет-виданнях з 2007 року. Пишу на різні актуальні та цікаві теми. Експерт у сфері ведення блогів, інформаційних та новинних сайтів.
Залишити відповідь
Добавити рейтинг

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *