Автоматизовані інженерні системи – основа сучасних енергоефективних технологій

Автоматизовані інженерні системи
Автоматизовані інженерні системи.

Часто термін “системи енергетичного менеджменту будівель” (EMS) вживають як синонім автоматизованих систем управління будівлею (BMS), проте ці поняття не є тотожними. Енергоменеджмент є невід’ємною частиною системи автоматизації будівлі, проте він діє лише для енергетичних систем, у той час, як управління будівлею передбачає менеджмент більшої кількості інженерних систем об’єкта.

Можливо, найбільш істотною відмінністю програмного забезпечення для управління енергоспоживанням від BMS є автоматизоване управління інженерним обладнанням, таким як теплові насоси, освітлення, вентиляція та кондиціювання повітря, а також іншим електричним і механічним обладнанням – це є ключовою особливістю систем BMS. Вони можуть віддалено вмикати/вимикати, змінювати налаштування обладнання, відправляючи керуючі сигнали на обладнання. Програмне забезпечення для управління енергоспоживанням не передбачає функції контролю.

Хоча програмне забезпечення для управління енергоспоживанням має можливість інтеграції з системами BMS, воно значною мірою орієнтоване на надання інструментів аналізу для глибшого вивчення енергетичних моделей, включення історичних даних для виявлення тенденцій, порівняння даних за різні періоди, оцінювання областей експлуатаційних відходів. Економія, вимірювання та перевірка дій з енергозбереження не є частиною можливостей систем BMS. Вони просто не мають аналітичних можливостей для проведення поглибленого аналізу, необхідного для довгострокового підвищення енергоефективності.

Системи енергоменеджменту (EMS або EnMS) зазвичай відносяться до комп’ютерних інструментів або програмного забезпечення, що використовується для моніторингу, контролю та оптимізації енергетичних характеристик житлової та комерційної нерухомості, обладнання, виробничих потужностей практично в будь-якій галузі.

Системи енергоменеджменту часто сегментовані на основі застосування, наприклад, система управління енергоспоживанням, система управління виробничою енергією, система управління енергоспоживанням об’єкта, система управління енергоспоживанням будівлі, управління енергоспоживанням у житлових приміщеннях тощо.

Хоча функціональні можливості кожної з цих систем можуть різнитися, за своєю суттю система управління енергоспоживанням призначена для того, щоб допомогти енергетичним фахівцям ефективно управляти і знижувати витрати.

Важливо зазначити, що EMS є потужним аналітичним інструментом в автоматизації інженерних систем будівель, оскільки саме аналітичні можливості, які надає програмне забезпечення з управління енергією, дають змогу вносити корективи в налаштування BMS і планувати економічний ефект від автоматизації інженерних систем.

Відомий блогер. Публікую статті в різних інтернет-виданнях з 2007 року. Пишу на різні актуальні та цікаві теми. Експерт у сфері ведення блогів, інформаційних та новинних сайтів.
Залишити відповідь
Добавити рейтинг

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *