Переїзд в інше місто

Переїзд
Переїзд

Як часто після чергового колапсу у вашому житті виникало бажання все кинути і поїхати жити в інше місто? Нова робота, нова квартира, нові колеги, друзі, нове життя, яке розвернеться на 180 градусів і тільки в кращий бік.

Але в сучасному світі це відбувається не завжди. І найчастіше переїзд не призводить до поліпшення якості життя, не приносить щастя, гроші та любов. А все через те, що люди діють у запалі, не обдумуючи вчинків, і що їм дасть переїзд. У думках тільки абстрактна картинка, що десь краще, але не тут.

Але, якщо ви все ж таки затіяли переїзд в інше місто або країну, поставте собі п’ять запитань:

Чи варто переїжджати? Куди переїжджати? Що дає переїзд? Коли переїжджати? Як переїжджати?

Отже, давайте зупинимося на питаннях детальніше.

Чи варто переїжджати?

Припустимо, ви втратили контроль над своїм життям – у сім’ї проблеми, діти вас не слухаються, друзі намагаються бачитися з вами рідше. Додамо до цього, що робота перестала приносити задоволення, заробітна плата низька, колеги вас нервують, так ще й начальник до вас чіпляється. У такі моменти виникає думка, що переїзд вирішить усі ваші проблеми. Можливо, якщо причина – зовнішні чинники або ваше оточення.

Однак частіше буває, що причина такого життя ви самі. Подивіться правді в очі. Коли востаннє ви приділяли увагу другій половинці, удвох подивилися фільм, удвох прогулялися парком або удвох сходили в кафе.

Діти завдають клопоту, бо ви віддалилися від розв’язання їхніх проблем, як часто ви їм говорите: “Відчепись”, “Не до тебе”, “Не коли”. Так, чого ж ви хочете отримати у відповідь від них? Начальник до вас чіпляється? Чи завжди ви здаєте роботу вчасно і без помилок? Колеги вас не шанують? А може під час спілкування з ними вам не вистачає такту.

То чому ви вирішили, що переїзд вирішить усі ваші проблеми? Може краще почати з себе. Найчастіше нам здається, що в проблемах винні батьки, держава, начальник, друзі. Але не ми самі і наше небажання щось робити в цьому житті.

Погодьтеся, якщо ви не змогли домогтися успіху в професійній діяльності в невеликому містечку за відсутності конкурсу на місце, то з чого ви взяли, що у великому місті за шаленої конкуренції висококласних фахівців ви зможете мати кращий вигляд.

Отже, щоб змінити життя, слід змінити себе – зайнятися саморозвитком, записатися на курси (якщо хочете змінити роботу), постаратися вибудувати правильні стосунки в сім’ї тощо. Зміна себе може призвести до більших досягнень, ніж переїзд.

Замислитися про переїзд слід не коли “все погано”, а коли “нема куди рости”. Якщо квартирний переїзд – це не емоційний порив і не втеча від себе, а добре обдуманий крок, то переходимо до наступного запитання.

Куди переїжджати? Що дає переїзд?

Ці два питання краще розглядати в сукупності. Вивчаючи всі плюси і мінуси. Так, припустімо, якщо у вас вузькоспрямована спеціалізація, яку гідно оцінять у великих містах, і у вас є бажання робити кар’єрне зростання, то вибір очевидний.

Тим паче що у великих містах розвинена інфраструктура, культурний напрямок, для дітей великий вибір освітніх організацій тощо. Але є й очевидні мінуси – велика конкуренція, щоб піднятися кар’єрною драбиною, а не пасти задніх, слід бути асом у своїй роботі, від якості виконуваної роботи залежатиме і заробітна плата, яка вам буде необхідна.

Адже у великих містах ціни на товари та послуги вищі. Ще один мінус – це екологія, через велику концентрацію підприємств і автомобілів у містах.

Якщо навпаки, ви хочете виїхати в більш відокремлені місця, то треба задуматися, чим ви займатиметеся. Так, переїжджаючи у власний будинок у село, ви отримуєте чисте повітря, життя без метушні і відсутність сусідів через стінку.

Тут необхідно визначити, яка інфраструктура вам потрібна (може, вам достатньо тільки магазину, а може, необхідні і садок, і школа) і чи є в селі робота, чи на роботу ви їздитимете в місто, тоді як далеко має бути село від населеного пункту.

А може, ви захочете переїхати на південь, ближче до моря або на північ. Розглядаючи кожен варіант, записуємо всі плюси і мінуси, не забуваючи про сім’ю та її потреби теж.

Коли переїжджати?

Це питання кожна сім’я має розглядати індивідуально.

Для когось принципово буде дочекатися, коли діти вийдуть на літні канікули, щоб із вересня вони пішли в нову школу або закінчать школу, вступлять до коледжу, інституту. Хтось захоче переїхати в грудні і з січня почати нове життя.

Так само в цьому пункті слід ознайомитися і з ринком праці міста, до якого зібралися переїжджати (проаналізувати місяці, в яких найбільше скорочення штату, переглянути вакансії, розіслати резюме тощо), що дасть вам змогу одразу після прибуття влаштуватися на роботу.

Як переїжджати?

Це технічна частина питання, вона ж і найбільш трудомістка. Тут необхідно все ретельно спланувати, щоб уникнути зайвого стресу і нічого не забути і не втратити. Отже:

Розбираємо речі та позбуваємося зайвого. Не обов’язково тягнути меблі в інше місто, як правило, квартири здаються з необхідним набором меблів і техніки. А за потреби речі завжди можна докупити. Непотрібний і старий одяг, сувеніри тощо віддаємо. Залишаємо тільки най-найнеобхідніші речі на перших порах і пам’ятні сувеніри. Збираємо пакувальні матеріали. Усе, що б’ється, обертаємо тканиною і в коробку, що можна подряпати – у плівку і в коробку. Порожнечі прокладаємо газетами. Одяг пакуємо в пакети. Коробки обов’язково підписуємо. Документи і гроші складаємо окремо, сюди ж іде й аптечка. Якщо все-таки вирішили перевозити меблі в інше місто або у вас набралося багато речей, то слід вдатися до послуг транспортної компанії.

І головне, пам’ятайте, заради чого ви зважилися на переїзд, не втрачайте позитив. По приїзду в інше місто – ходіть на екскурсії, спілкуйтеся доброзичливо з людьми, дітям давайте можливість взяти участь в облаштуванні житла. Плануйте час так, щоб і працювати встигали, і проводити час із рідними та близькими. І тоді більше у вас не виникне бажання знову переїжджати.

Відомий блогер. Публікую статті в різних інтернет-виданнях з 2007 року. Пишу на різні актуальні та цікаві теми. Експерт у сфері ведення блогів, інформаційних та новинних сайтів.
Залишити відповідь
Добавити рейтинг

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *