Четвер , 21 Листопада 2024

Як правильно вибрати ванну

Как правильно выбрать ванну
van

Мета цієї статті допомогти з вибором ванни, яка підходить вам найкраще.

Ванна може прослужити приблизно 15 років, тому вибирати її слід досить ретельно. Акрилова, чавунна або сталева – вирішувати вам, але для початку треба визначити плюси і мінуси кожної ванни, і тільки потім приймати рішення.

Вік перебування акрилової ванни на ринку відносно невеликий, але вона вже набрала популярність у покупців. Акрилом називають спеціальний пластик, до складу якого як зміцнювач входить скловолокно або металева сітка. Акрил зі зміцнювачем у вигляді металевої сітки коштуватиме дорожче, ніж зі скловолокном. Якість (і вартість) акрилової ванни залежать від якості акрилу, здебільшого від того, скільки армувальних шарів присутнє в акрилі. Невелика маса відіграє позитивну роль під час доставки та встановлення такої ванни. Форма ванни може бути будь-якою, але хороший акрил погано піддається формуванню, тому від особливо витіюватого виробу краще відмовитися. Також одним із плюсів є високі теплоізоляційні властивості акрилу. Така ванна зберігатиме тепло приблизно півгодини, тоді як у чавунній вода охолоне за п’ять хвилин. Недоліком акрилу може бути поверхня, що легко дряпається, але дрібні пошкодження без зусиль прибирають шліфуванням дрібною наждачкою.

Чавунні ванни досі знаходять своїх покупців, число яких велике. У цих ванн є і переваги, і недоліки. Переваги – міцність і стійкість, недолік – велика вага. Такі ванни зсередини покривають емаллю. Емаль вимоглива до догляду, відновити поверхню в разі пошкодження буде проблематично. Якщо не застосовувати їдкі та абразивні засоби для чищення, емаль прослужить у первісному вигляді досить довго.

Сталева ванна є найдешевшою, що і робить її найбільш популярною серед покупців. Ванни виготовляються зі сталі товщиною 3 мм, тому вага у ємності виходить у кілька разів меншою, ніж у такої ж із чавуну. Форма у них може бути різна, до того ж міцність вища, ніж у акрилових аналогів. Вибирати слід таку ванну, щоб вона не прогиналася під вагою того, хто миється, оскільки може почати псуватися (розтріскуватися) емалеве покриття. Мінусів два – висока теплопровідність і шум води, що набирається у ванну. Другий недолік більш-менш виправимо гумовими прокладками (про їхню наявність дізнайтеся у продавця).

Після того, як визначено матеріал, потрібно визначитися з розміром. Стандартні параметри ванн такі: довжина – 150, 170, 180; ширина – 70, 80, 85, висота – не більше 65 (у сантиметрах). Розмір ванни залежатиме від розміру ванної (кімнати) і того, наскільки вам буде в ній зручно. Це можна дізнатися безпосередньо в магазині: напівлежачи, ви не маєте згинати ноги, і від тіла до країв має бути близько 5 см праворуч і ліворуч.

Відомий блогер. Публікую статті в різних інтернет-виданнях з 2007 року. Пишу на різні актуальні та цікаві теми. Експерт у сфері ведення блогів, інформаційних та новинних сайтів.
Залишити відповідь
Добавити рейтинг

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *