П’ятниця , 24 Травня 2024

Внутрішній аудит – допомога фінансовому директору

внутренний аудит
audit

Фінансовий директор виконує безліч завдань, від вирішення яких залежить становище всього підприємства. Для того щоб максимально вигідно організувати рух грошових коштів, фіндиректору слід регулярно проводити внутрішній аудит організації, не обмежуючись формальною перевіркою паперів.

Головна мета внутрішнього аудиту – забезпечити ефективну роботу компанії. Ця мета досягається завдяки отриманню достовірної інформації про всі фактори, що впливають на зростання і розвиток компанії.

Чим займаються фахівці з внутрішнього аудиту?

Великим компаніям варто проводити ініціативний контроль із залученням грамотного фінансового персоналу. Це дасть змогу поліпшити роботу всіх відділів і підготує організацію до обов’язкової аудиторської перевірки.

Першочергове завдання фахівця з ВА – виявити можливі недоліки в роботі компанії та запропонувати шляхи їх усунення. Він застосовує цілий комплекс методів для контролю функціонування робочих процесів і відділів підприємства. Зокрема:

  • Перевіряє ведення бухгалтерської звітності та відповідність цифр у ній реальним показникам.
  • Вивчає доцільність укладених угод.
  • Перевіряє діяльність організації на відповідність нормам чинного законодавства.
  • На основі проведеного моніторингу фахівець розробляє стратегію ліквідації виявлених помилок і включає її в аудиторський висновок для керівництва.

Етапи перевірки

Планування і затвердження на раді директорів або зборах засновників.

Складання плану перевірки із зазначенням обсягу робіт, системи методів, завдань перевірки, термінів і трудовитрат.

Вивчення ризиків організації, вивчення норм контролю з урахуванням попередніх перевірок.

Оцінювання результатів, складання акта дослідження.

Значення внутрішнього аудиту

Проведення регулярних внутрішніх перевірок позитивно позначається на роботі фірми. Виконувати рекомендації експертів важливо, для того щоб організація була економічно ефективною і рентабельною.

Саме від професіоналізму аудитора залежить якість отриманої інформації. Тому обирати його треба уважно.

В компанії Бухгалтер Профі ви знайдете справжнього професіонала для свого підприємства. Експерти компанії володіють незалежним мисленням, високими аналітичними здібностями, умінням прислухатися до керівництва. На їхньому рахунку сотні якісно проведених перевірок і успішно функціонуючих фірм.

Відомий блогер. Публікую статті в різних інтернет-виданнях з 2007 року. Пишу на різні актуальні та цікаві теми. Експерт у сфері ведення блогів, інформаційних та новинних сайтів.
Залишити відповідь
Добавити рейтинг

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *