Вентиляція в приватному будинку

Вентиляція в будинку
Вентиляція в будинку.

Напевно, мало хто не мріє мати свій власний заміський будинок або дачу, адже їхні переваги очевидні – природа, свіже повітря, відсутність великих трас, можливість мати автономну систему опалення, велика площа, свій сад. Крім цього ви можете побудувати сауну або хамам, встановити басейн і бути самому собі господарем. Усе це дуже привабливо, тому багато жителів мегаполісів всерйоз замислюються над переїздом за межі столиць і великих міст.

Багато хто помилково вважає, що через велику кількість зелені та дерев внутрішній клімат у будинку теж буде комфортним. Але, на жаль, це далеко не так. Тут потрібно враховувати безліч супутніх чинників, таких як – загальна площа приміщення, тип використаних будматеріалів, наявність пластикових або дерев’яних вікон і багато іншого. Наприклад, якщо ви придбали або будуєте житло економ-класу, то велика ймовірність, що при цьому використовуються сіп-панелі або інші герметичні матеріали. Їхня популярність останнім часом багато в чому виправдана дуже холодними зимами, але не всі замислюються над тим, яким же чином відбуватиметься циркуляція повітряних потоків у, по суті, замкнутому просторі. Дуже важливе питання, про яке потрібно задуматися ще на етапі будівництва – вентиляція в приватному будинку.

Наші співвітчизники найчастіше вважають за краще економити саме на забезпеченні комфортного мікроклімату, але, як правило, за кілька років все ж звертаються до профільних компаній у зв’язку з проблемами, що виникли, як-от: надто сухе/вологе повітря, грибок або пліснява, які незрозуміло звідки взялися, запітніння вікон, погане самопочуття (головні болі, астма, алергія).

Критерії підбору вентиляції

Але як же підібрати потрібне обладнання? Чи можна покладатися тільки на поради з інтернету? Найкращий варіант – для початку самостійно ознайомитися з цією тематикою, а потім звернутися до фахівців, які зможуть виїхати до вас додому, визначити першопричину ваших проблем і розробити план з їх усунення. Іноді необхідно враховувати значну кількість умов і характеристик, які в підсумку впливають на мікроклімат певного об’єкта. Якщо говорити про те, які ж агрегати здатні допомогти налагодити правильний мікроклімат у вас вдома, то перший і найпростіший спосіб – це встановлення припливних клапанів. Ці недорогі прилади встановлюються біля вікон або дверей і через них відбувається приплив свіжих повітряних потоків. На жаль, таке обладнання не найефективніше і не може забезпечити повний цикл повітрообміну, адже застояне повітря нікуди не дівається. Для таких цілей чудово підходять канальні вентилятори, які відводять затхле повітря і виробляють приплив свіжого повітря по круглих або квадратних вентиляційних каналах.

Відомий блогер. Публікую статті в різних інтернет-виданнях з 2007 року. Пишу на різні актуальні та цікаві теми. Експерт у сфері ведення блогів, інформаційних та новинних сайтів.
Залишити відповідь
Добавити рейтинг

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *