Порівняння між гвинтовими та бетонними палями

бетонні палі
Бетонні палі

Монтаж будівель, що швидко зводяться, дуже популярний зараз. Легкий фундамент на палях, розбірні металеві конструкції, що несуть легкі стіни та дах – вигідна технологія, яку в Україні просуває компанія«Ефектбуд». Ангари, пірси, тераси, сходи, огорожі, садові будинки можуть утворюватися на основі металевого каркаса. Але який фундамент обрати, щоб будівля малої ваги була економічно вигідною, функціональною та довговічною? Коли мова йде про пальний фундамент, на гадку приходить дві технології його зведення: бетонна та гвинтова. Нижче розберемося, у чому їх принципова різниця, та чи може один замінити іншого.

Бетонні палі

Набивні бетонні палі мають такі переваги:

  • висока витривалість до статичних навантажень: до 40 тонн на кожну палю;
  • відносна вологостійкість за умови дотримання технології виготовлення.

Недоліки бетонних паль полягають у застосуванні важкої техніки, експлуатація якої коштує дорого і займає багато часу. Це гарне рішення для багатоповерхових, важких споруд, але для приватного будівництва та легких об’єктів бетонні палі будуть надмірними. Також бетонні палі не підходять для водневих та піщаних грунтів.

Гвинтові палі

Гвинтові палі не забиваються у грунт та не заливаються, а загортаються, як це робиться з шурупом – крипільним виробом. Вони повністю металеві, та мають наступі переваги:

  • легкість та компактність – везти гвинтові палі на будмайданчик дешевше, ніж набивні бетонні;
  • простота монтажа – геошурупи заглиблюються у грунт підручними засобами на кшталт важелю, без шуму;
  • низька ціна – щонайменше на 50% нижче, ніж у бетонних паль;
  • швидкість монтажу без технологічних перерв – не потрібно чекати усадки чи затвердіння розчину при наливних палях;
  • придатність до використання на будь-яких ґрунтах крім каменевих та скелястих.

Недоліками геошурупів є:

  • обмежена здатність, що несе – цей виріб розрахований на легкі будівлі (каркасні, з брусу, МАФи, збірно-щитові);
  • вимогливість до відсутності каміння на глибині монтажа;
  • вимогливість до виробництва.

Можливості гвинтових паль обмежені, але ця технологія зведення фундаменту під легкі будівлі оптимальна с позиції довговічності та ціни.

палі гвинтові фото
Палі гвинтові фото.

Де замовити геошурупи для фундаменту?

Купити цей виріб можна скрізь. Втім, компанія «Ефектбуд» не лише продасть його, але й зможе розрахувати його кількість для фундаменту, і правильно змонтувати останній на ділянці замовника. Більш того, компанія грамотно спроєктує всю будівлю з кошторисом, номенклатурою та сортаментом матеріалів, а також підготує весь комплект для збірки. Останній, силами компанії може перетворитися на готову до експлуатації будівлю у будь-якому місці, де забажає замовник.

Геошурупи, які пропонує «Ефектбуд», витримують у найагресивніших грунтах 25 – 35 років, а це перевищує термін служби будь-якої конструкції, що швидко зводиться. На землі із звичайним хімічним складом їх вистачить років на 100, що демонструють розрахунки, засновані на даних натурних випробувань.

Відомий блогер. Публікую статті в різних інтернет-виданнях з 2007 року. Пишу на різні актуальні та цікаві теми. Експерт у сфері ведення блогів, інформаційних та новинних сайтів.
Залишити відповідь
Добавити рейтинг

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *