До облаштування ванної кімнати кожен власник житла підходить з особливою відповідальністю. Слід добре подумати, як правильно розмістити необхідні предмети: умивальник, ванну, дзеркало, шафку, можливо пральну машинку та інше. А ще важливо зробити зовнішній вигляд цієї кімнати привабливим, щоб у ній приємно було перебувати і митися. І тут центральне місце займає плитка для ванни. Вона кладеться на підлогу і стіни. Вдало вибрати колір і візерунок плитки – значить покласти основу чудовому дизайну в кімнаті для ванни.
Історія виникнення
Керамічна плитка з’явилася в глибоку давнину в четвертому столітті до нашої ери на далекому Сході у Вавилоні. В основному її використовували для великих шанованих храмів і палаців багатих людей. За зовнішнім виглядом вона значно відрізнялася від нинішньої плитки для ванни. Товщина шару була досить об’ємною. Майже як наша сучасна цегла. На лицьовому боці майстри зображували вигаданий цілісний орнамент, або ж інші зображення. Саме завершений образ символу на одній плитці відрізняв її в стародавні часи від мозаїки, в якій навпаки все складалося по частинках, як у пазлах.
Сучасного вигляду плитка набула в стародавньому іранському місті Сузі. Археологи вели розкопки в згаданій місцевості і зуміли знайти плитки невеликих розмірів (15Х15 см.) і товщиною в п’ятнадцять сантиметрів.
Як правильно вибрати плитку для ванної кімнати?
Купити плитку для ванної можна в інтернет-магазині Aquacity. Тут досить великий вибір продукції та можливість отримати безкоштовну інформацію.
При виборі плитки насамперед слід визначитися з кольором. Якого вона буде кольору: світлого, темного, веселих тонів, або ж строгих. Психологи рекомендують обирати блакитний колір, або імітацію природного каменю. Далі підбирайте візерунки. Вони бувають найрізноманітнішими. І тут ви маєте покластися на власний смак, або залучити досвідченого дизайнера.
Також зверніть увагу, що за типом призначення плитка буває підлоговою та облицювальною. Перша призначена для підлоги, а друга відповідно для стін.
Як класти плитку?
На початку здійснюються підготовчі роботи. Виміряйте площу ванної кімнати і відповідно до площі купіть плитку і всі супутні будівельні матеріали. Спочатку заливається підлога стяжкою (цементним розчином). Як тільки цемент добре застигне, можна приступати до основної роботи.
Починайте кладку з кута дверей. Візьміть плитку і нанесіть на зворотний бік клей. Далі акуратно кладіть на цементовану підлогу. Постукуйте лопаткою, щоб вона щільніше прилипла до підлоги. Використовуйте пластмасові хрестики для досягнення однакових зазорів між кількома плитками. Тримайте у себе спеціальний різак. Вам доведеться часто робити обріз для стику плитки зі стіною.