Будівельні матеріали – класифікація за видами та призначенням

Cтроительные материалы
str mat

Фахівці у сфері будівництва можуть з повним правом стверджувати, що кожен фрагмент споруди, будівлі або іншого архітектурного об’єкта потребує матеріалів з різними якостями. На сучасному ринку їх тисячі найменувань, і щоб орієнтуватися у великому асортименті, необхідно розуміти, що будматеріали мають чітко визначене цільове призначення. За цією ознакою відбувається класифікаційний поділ, що дає змогу здійснювати планування, розрахунки і складання кошторисів, де присутні необхідні позиції від заливки фундаменту до фінішного оздоблення.

Основні будівельні матеріали: спрощений поділ на види

Щоб побудувати або відремонтувати будинок, застосовують багато форматів матеріалів – це рідкі та сухі суміші, а також тверді та монолітні частини. Вони долучаються до певного будівельного етапу:

  • встановлення фундаменту, який може бути стрічковим, пальовим, стовпчастим і монолітним;
  • зведення стін, де застосовуються блоки, панелі (сендвічі) і різні види цегли;
  • встановлення покрівель, для яких необхідний брус, дошка і фінішне покриття;
  • облаштування підлог, яким не обійтися без заливальних і коригувальних сумішей;
  • декорування за допомогою оздоблювальних матеріалів для зовнішніх і внутрішніх поверхонь.

Не варто забувати і про такий сегмент, як ізоляційні та захисні пристосування, яким приділяється особлива увага, адже вони відповідають за комфорт, мікроклімат і безліч інших характеристик майбутньої будівлі.

Підсилювальні конструкції та допоміжні включення

До виробів підсилювального типу належить арматура та інші металопрокатні вироби. У їхнє завдання входить зміцнення несучих конструкцій і надання їм максимальної стійкості до навантажень. Однак і на цьому список будівельних матеріалів не закінчується. Адже споруда потребує дверей і вікон. Саме вони відносяться до допоміжних конструкцій, але, зважаючи на специфіку і складність монтажу, вони реалізуються через спеціалізовані магазини.

Основою всьому служить марочний бетон, адже якою б сучасною не була технологія будівництва, їй не обійтися без рідких сумішей. До їхнього вибору необхідно поставитися дуже ретельно, адже вони відповідають за міцність усієї будівлі. На останньому етапі купуються лакофарбові покриття, вибір яких може викликати деякі складнощі, тому варто скористатися порадами фахівців.

Відомий блогер. Публікую статті в різних інтернет-виданнях з 2007 року. Пишу на різні актуальні та цікаві теми. Експерт у сфері ведення блогів, інформаційних та новинних сайтів.
Залишити відповідь
Добавити рейтинг

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *