Ентальпійний рекуператор: переваги та недоліки

Ентальпійний рекуператор фото
Ентальпійний рекуператор

Ефективна вентиляція у квартирі це запорука гарного самопочуття. Відкриті хвіртки та вікна для провітрювання мало в цьому допоможуть. Треба визнати, що це вже минуле. А як в такому випадку забезпечити наповнення чистим свіжим повітрям до помешкання? Створити ідеальний мікроклімат з постійним притоком свіжого повітря та без втрат тепла допоможе сучасна система рекуперації.

Як працює ентальпійний теплообмінник?

Ентальпійні рекуператори здатні передавати не тільки тепло, а і вологу. Головною особливістю ентальпійного теплообмінника є те, що витяжні та припливні повітряні потоки ніяким чином не перетинаються. Цей вид рекуператорів виготовляється з мікропористої полімерної мембрани, яка пропускає крізь себе лише водяну пару – вологу. При цьому не переносячи ні спори мікроорганізмів, ні пил, ні запахи. 

Взимку такий рекуператор є просто незамінною річчю. Він не тільки повертає тепло в оселю, а і не допускає надмірного висушування повітря. Що є дуже корисним для профілактики простуд і вірусних інфекцій. Під час теплої пори року ентальпійний рекуператор дозволяє створювати оптимальний мікроклімат під час справного кондиціонера. 

Промисловий рекуператор фото
Промисловий рекуператор

Переваги ентальпійного рекуператора

Обираючи рекуператор для вентиляції помешкання, потрібно враховувати умови приміщення та власні потреби. Якщо ви хочете отримати максимально комфортний мікроклімат в помешканні, чисте, свіже та зволожене повітря, то ентальпійний рекуператор це те, що вам потрібно.

  • Завдяки ентальпійному теплообміннику, повітря, яке надходить, не тільки нагрівається, а і зволожується без утворення конденсату;
  • Багатофункціональний пристрій: очищає, нагріває, охолоджує, зволожує;
  • Коефіцієнт корисної дії теплообміну складає 74 відсотки;
  • Мінімальне енергоспоживання;
  • Можна використовувати цілий рік: при додатково встановленому калориферу переднагріву, який запобігає обмерзанню пристрою, застосовувати ентальпійний рекуператор можна при температурі мінус 23° С;
  • Відносно невисока вартість.

Недоліки ентальпійного рекуператора

Головним недоліком ентальпійного теплообмінника є його швидкий знос. Мікропористі мембрани забиваються пилом, знижуючи ефективність пристрою. Продовжити експлуатаційний термін рекуператора можна своєчасним та регулярним очищенням пристрою від пилу і бруду. Головне, не використовувати для цих цілей мийку з високим тиском. Краще довіритися професіоналам.

Незалежно від того, який вид рекуператора ви вирішите придбати для своєї оселі, головне вибрати виробника, який має добру репутацію на вітчизняному ринку рекуператорів. Саме таким є Prana.

Відомий блогер. Публікую статті в різних інтернет-виданнях з 2007 року. Пишу на різні актуальні та цікаві теми. Експерт у сфері ведення блогів, інформаційних та новинних сайтів.
Залишити відповідь
Добавити рейтинг

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *