Качаємо за всіх: види насосів для води та особливості використання

виды насосов для воды
vid nas

За містом рідко можна зустріти централізовану систему водопостачання, тому власникам дач і котеджів доводиться самостійно організовувати підведення води до будинку. Забезпечити безперебійне транспортування води з колодязя, свердловини або відкритої водойми можна за допомогою водяного насоса.

Насоси необхідні:

  • у системах питного та технічного водопостачання
  • в системах відведення стоків
  • для гасіння пожеж
  • в садівництві для поливу саду та городу

Розташовуватися насоси можуть на поверхні землі (поверхневі) або під водою (заглибні). Крім цих, існують ще й циркуляційні, що застосовуються в опалювальних системах з метою поліпшення циркуляції води. Розглянемо поверхневі та занурювальні більш детально.

  • Порівняти характеристики різних насосів можна за допомогою товарного агрегатора “Всі ціни”, де ви знайдете докладний опис і завжди актуальні ціни.

Поверхневі насоси

Використовуються для організації транспортування води зі свердловини, колодязя або водойми. Буває вихровим і відцентровим. Таке обладнання розташовується на суші, використовувати можна тільки для свердловин невеликої глибини. Також знайшли поверхневі насоси застосування у сфері пожежогасіння.

Відцентровий насос, розташований на поверхні землі, може відкачувати воду з глибини до 10 м. Але через те, що під час роботи видається багато шуму, використовуються такі насоси переважно в промисловій галузі.

Вихровий насос підтримує тиск у трубах системи опалення та водопостачання.

Занурювальні насоси

Використовуються такі пристрої для організації водозабору з глибоких свердловин. Продуктивність обладнання, що працює під водою, висока, а термін служби – великий. Але дуже важливо забезпечити захист насоса від так званого “сухого ходу”. Працює він безшумно, тому не доставляє дискомфорту в процесі відкачування води.

Вибір такого приладу потрібно здійснювати, виходячи з його продуктивності, потужності та напору. Оскільки заміська нерухомість часто страждає від перебоїв у системі електропостачання, то рекомендується придбати додатково ручний насос для води, яким можна буде скористатися в разі відключення електроенергії.

Циркуляційні насоси

Опалювальна система, забезпечена насосом циркуляційного типу, вважається ефективною, оскільки циркуляція теплоносія штучна, що дає змогу прискорити процес переміщення нагрітої рідини трубопроводами. Циркуляційні насоси можуть мати “сухий” або “мокрий” ротор. Насос із сухим ротором має ККД 80% і в процесі роботи двигун не стикається з рідиною. Використовують таке насосне обладнання найчастіше в котельнях. Моделі з мокрим ротором встановлюються прямо на трубу і не шумлять під час роботи.

Дренажні насоси

З басейну, дренажного колодязя або підвалу воду відкачують за допомогою спеціальних дренажних насосів, здатних качати рідину, що містить у собі різні механічні включення і тверді частинки. Насос може бути наземного або підводного розташування, використовується таке обладнання як у приватному домоволодінні, так і в промисловості.

Вибирати дренажний насос слід, зважаючи на ступінь забрудненості рідини, що перекачується, а також на розміри частинок. Рідина з домішкою піску, мулу і каміння відмінно перекачується такими насосами. Але дуже важливо правильно вибрати натиск обладнання, адже при його недостатньому значенні рідину не вдасться транспортувати на потрібну висоту. Корпус дренажного насоса може бути виготовлений із чавуну, сталі або пластику. Надійнішими вважаються сталеві та чавунні насоси.

Average:(рейтинг: 5 з 5. Всього: 1)
Відомий блогер. Публікую статті в різних інтернет-виданнях з 2007 року. Пишу на різні актуальні та цікаві теми. Експерт у сфері ведення блогів, інформаційних та новинних сайтів.
Один коментар
  1. Сергій

    Занурювальні насоси добре підходять для глибоких криниць у селах. Щоб не крутити ланцюг з водою вручну, кидають у воду таки насос в він полегшує життя. Колись була відома модель під назвою Малиш. Добре тягнув воду.

    (5/5)
Залишити відповідь
Добавити рейтинг

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *