Що являє собою цифро-аналоговий перетворювач

Цифро-аналоговий перетворювач
Цифро-аналоговий перетворювач.

Цифро-аналоговий конвертер – це пристосування, що переводить інформацію з цифрового вигляду в аналоговий, при цьому відбувається поліпшення якості звуку. Цей перетворювач дає можливість прослуховувати низькочастотні баси і високочастотні верхні ноти, завдяки чому звук не перетворюється на нечітке дзижчання або свист.

Чому з’явилася потреба в трансформуванні сигналу

Тоді як комп’ютери вміють розуміти і трансформувати цифрові сигнали, ми цього зробити не можемо, не під силу це і колонкам або навушникам. Ось для цього і потрібен ЦАП, щоб він узяв цю справу на себе і перевів цифрові дані в аналогові сигнали.

Що кращий цифро-аналоговий конвертер, то вищою є якість перетворення, і, відповідно, то якіснішим є звук, що доноситиметься з динаміків або навушників.

Який купити ЦАП

Ці пристосування бувають різні за формою і параметрами, при цьому мають різні функціональні та інтерфейсні можливості. Тож для початку вам слід визначитися, яким чином ви запланували його експлуатувати. І підібрати залежно від того, на які кошти ви готові розщедритися.

Невеликих розмірів USB цапи характеризуються портативністю за бюджетної ціни, їх зручно використовувати. Розміри бувають стандартними, це ЦАПи, які призначені для порту USBмодуля. Або існують блоки кишенькового розміру, що під’єднуються через самостійний USB-кабель.

Як правило, такі ЦАПи не потребують самостійного джерела живлення, а отримують необхідну електроенергію від USB-порту. Вони мають простий набір інтерфейсів. Вони мають у своєму розпорядженні гніздо для навушників, можливо, також лінійний вихід для під’єднання активних акустичних систем або іншої аудіоапаратури класу хай-фай.

Якщо вам треба більше різновидів під’єднання, і не потрібен переносний конвертер, слід підібрати настільний блок. Вони, здебільшого, солідніших параметрів і їм потрібне самостійне джерело живлення, але найчастіше пропонують кілька другорядних цифрових і аналогових аудіо входів, нарівні з USB для під’єднання до комп’ютера. Перевірте, чи є в наявності підсилювач для навушників, якщо він вам потрібен, оскільки не всі конвертери його мають.

Зрештою, є конвертери, які спочатку зроблені для експлуатації в складі потужної домашньої аудіосистеми. Вони зазвичай мають ще більшу кількість входів, зокрема настільки рідко використовувані, як AES3, і мають вдосконалений перелік можливостей, підтримують увесь перелік аудіо форматів високого дозволу або надають з’єднання за допомогою блютуза для трансляції музики в потоковому вигляді з вашого мобільника або планшета.

В деяких навіть є персональний регулятор гучності, тому їх можна задіяти також і як попередній підсилювач.

Відомий блогер. Публікую статті в різних інтернет-виданнях з 2007 року. Пишу на різні актуальні та цікаві теми. Експерт у сфері ведення блогів, інформаційних та новинних сайтів.
Залишити відповідь
Добавити рейтинг

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *