Що робити зі скрипучою підлогою

скрипучие полы
scrip pol

Рано чи пізно дерев’яна підлога починає скрипіти і багатьох людей це дратує. Впоратися з цим можна і без заміни мостин. Ось кілька порад.

При розхитаних мостинах

В цьому разі скрип з’являється через тертя сусідніх мостин між собою. Вирішити цю проблему нескладно, потрібно вичистити шви і потім заповнити їх графітовим порошком або дитячою присипкою. Щоб вільний простір заповнився повністю, слід злегка пострибати.

В разі якщо відійшли мостини

Під впливом перепаду температур дерево, як і будь-який інший матеріал, стискається або збільшується в розмірах. Через це мостини починають вільно “ходити” по кріпильних цвяхах і з’являється скрип.

Якщо є можливість підібратися знизу, наприклад, з підпілля, то слід прикріпити чорнову підлогу до верхньої, додатковими шурупами. За відсутності такої можливості скрипучі мостини потрібно прибити цвяхами до чорнової або закрутити шурупами-саморізами.

При утворенні зазорів між балками і мостинами

Зазвичай верхня частина підлоги лежить на так званій чорновій підлозі, в ролі якої частіше виступає фанера або ДВП. Вона, своєю чергою, прикріплюється до балок перекриття. Через те, що ці балки з часом зсихаються, між чорновою підлогою і балками утворюється зазор, що тягне за собою скрип підлоги.

Готується вузький клин з дерева, обмотується стрічкою і обмазується дерев’яним клеєм і за допомогою молотка забивається в ущелину між балками і чорновою підлогою. На жаль, для підлоги міської квартири ця операція не підходить.

Відомий блогер. Публікую статті в різних інтернет-виданнях з 2007 року. Пишу на різні актуальні та цікаві теми. Експерт у сфері ведення блогів, інформаційних та новинних сайтів.
Залишити відповідь
Добавити рейтинг

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *