П’ятниця , 14 Червня 2024

Перевірка забудовника: на що звернути увагу

proverka zastrojshhika
Перевірка забудовника фото

Сучасний споживач воліє діяти самостійно, оскільки в інтернеті доступно знайти інформацію, незалежно від особливостей питання. Так само йдуть справи з будівельними компаніями, пайовики перевіряють їх самостійно, щоб угода виявилася безпечною. Водночас ніхто не хоче витрачати великі суми на оплату послуг дипломованих фахівців.

Сьогодні в інтернеті можна знайти дійсно багато відомостей про забудовників. Якщо буде потрібно, їх можна перевірити на спеціальних державних сайтах. Усе це створюється для зручності споживачів, щоб зробити їхнє життя в країні максимально комфортним. Однак вам потрібно знати, що саме потрібно перевіряти, щоб убезпечити угоду.

Основні фактори перевірки

Щоб угода пройшла максимально вдало, вам потрібно перевірити три основні критерії:

  1. Відповідальні наміри будівельної компанії.
  2. Фінансова стабільність і спроможність.
  3. Наявність усієї необхідної документації для зведення та виконання робіт.
проверка застройщика
Перевірка забудовника

Наміри закінчити будівництво, довести об’єкт до логічного завершення можна оцінювати тільки за фактом попередніх проектів. Вам потрібно відстежити історію будівельної компанії, скористатися форумами та спеціальними тематичними сайтами. Також добре перевірити, як довго працює компанія у сфері будівництва. Створюватися підприємство могло дуже давно, проте займатися безпосередньо зведенням житлових комплексів – нещодавно. Відповідно, буде недостатньо досвіду та знань, щоб врахувати всі підводні камені. Тому збільшується небезпека довгобуду або перепродажу об’єкта.

Говорячи про те, як перевірити забудовника, найскладніше доводиться у відношенні з фінансовим боком питання. Ідеальний варіант, коли будівництво ведеться з особистих коштів будівельної компанії. У цьому разі ви абсолютно нічим не ризикуєте, оскільки забудовник має всі можливості добудувати об’єкт.

З дозвільною документацією справи йдуть простіше. Вам потрібно запам’ятати або сфотографувати список документів, які повинні в обов’язковому порядку бути присутніми у будівельної компанії.

Дозвільна документація

Перевіряти документи потрібно уважно та ретельно. Краще додатково ознайомитися з інформацією, яка навчить вас правильно відрізняти підроблені документи від оригіналів.

Треба, щоб у забудовника була присутня:

  • Документи, на підставі яких забудовник користується певною ділянкою. Це може бути право власності, або договір довгострокової оренди;
  • Технічна документація, яка відповідає архітектурним містобудівним особливостям. Наприклад, якщо архітектура будови не відповідає загальній концепції, то в запиті можуть і відмовити. Тому на проєктній декларації має зазначатися, що всі перераховані забудовником технічні вимоги повністю відповідають вимогам міської адміністрації;
  • Проєктна декларація. Вона відображає особливості майбутньої будівлі, фінансові плани, експлуатаційні характеристики тощо;
  • Дозвіл на будівництво. Він видається на підставі ліцензії будівельної компанії, яку потрібно постійно оновлювати. Тому перевіряти потрібно не тільки документи на об’єкт, а й ті, що характеризують самого забудовника.

Це основні документи, що потрібно перевіряти. Але краще переглядати повний список, щоб ви не дозволили себе обдурити. Сьогодні більшість підприємств націлена на тривалу співпрацю і роботу на ринку, тому рідко хто планує обдурити вас. Але все-таки краще підстрахуватися, і особисто переконатися в безпеці угоди.

Відомий блогер. Публікую статті в різних інтернет-виданнях з 2007 року. Пишу на різні актуальні та цікаві теми. Експерт у сфері ведення блогів, інформаційних та новинних сайтів.
Залишити відповідь
Добавити рейтинг

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *