Погана кредитна історія: які її наслідки для вас

кредитная история
kred

Багато хто прекрасно розуміє, що несплата, прострочення за кредитом навряд чи пройдуть безслідно. Звісно, нічого страшного не станеться, але регулярні прострочення платежів без серйозних на те причин – пряма дорога до списку недобросовісних позичальників. А доступи до цього списку є практично у всіх банків. Чим це загрожує? Спробуємо розібратися в нашій статті.

Чому всі бояться тієї самої “поганої кредитної історії”

Страх викликаний, найімовірніше, психологічними мотивами. Це просто один із способів змусити позичальника платити вчасно, по суті ж нічого страшного після отримання вашої кредитної історії позначки “погана” немає. Головне, знати свої права, а також те, що кредитний договір – ваш союзник у боротьбі з банком.

Які ж наслідки поганої кредитної історії

Незважаючи на те, що нічого, що загрожує вашому життю і здоров’ю, не станеться, деякі негативні наслідки погана кредитна історія все ж несе. Головні з них:

  • відмова банків у видачі кредитів. Ми вже говорили, що доступ до інформації про те, як добре і регулярно ви виплачували старі борги, доступний багатьом банкам. Якщо ви берете новий кредит тоді, коли історія ще не оновилася, а архіви не видалилися, можуть з’явитися проблеми з позиками;
  • немає подушки фінансової безпеки. Ви не зможете швидко і безпроблемно взяти гроші в борг у банку, коли цього вимагають життєві обставини;
  • якщо є непогашений кредит, то немає дороги за межі країни. Покинути країну не вийде, а отже, ви стаєте ще й обмежені в просторі свого перебування.

Це лише деякі приклади, коли погана кредитна історія створює життєвий дискомфорт.

Що робити, якщо немає можливості платити кредит вчасно

Мовчки ігнорувати підписану між вами і банком угоду і просто не вносити платежі – далеко не найкраща ідея. Якщо у вас є серйозні причини, через які ваші фінансові витрати зросли, ви втратили джерело постійного доходу або в сім’ї трапилося нещастя – чесно розкажіть про це банку і підтвердіть ваші слова документально. У такому разі банк може піти назустріч і погодити реструктуризацію кредиту. Це своєрідні канікули від платежів, за час яких ви залагоджуєте фінансові проблеми, що виникли. Після закінчення їхнього терміну ви будете зобов’язані знову виплачувати борг відповідно до договору.

Грамотна юридична допомога в Харкові допоможе залагодити проблеми з банком, коли він не йде на поступки або діє протизаконно. Юридична компанія “Тацій і Партнери” працює як з фізичними особами, так і надає різні види юридичних послуг юридичним особам. Переходьте на офіційний сайт, щоб дізнатися подробиці.

Відомий блогер. Публікую статті в різних інтернет-виданнях з 2007 року. Пишу на різні актуальні та цікаві теми. Експерт у сфері ведення блогів, інформаційних та новинних сайтів.
Залишити відповідь
Добавити рейтинг

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *