Який магістральний фільтр для води вибрати для квартири

Магістральні фільтри в квартиру
Магістральні фільтри в квартиру.

Магістральний фільтр – це дуже зручний і важливий винахід людства, який полегшує життя і робить його більш якісним. Очищення води – ключове завдання в будь-якому домоволодінні. Для когось першочергову роль у цьому питанні відіграє вода, яка використовується домочадцям для пиття і приготування їжі. Хтось хвилюється ще й про технічні прилади, які контактують з рідиною в процесі роботи і швидше виходять з ладу. У будь-якій ситуації купити магістральний фільтр для води – це правильне рішення, яке в підсумку заощадить вам багато сил і здоров’я.

Магістральні системи встановлюють на вході в будинок або квартиру. Таким чином, на всі точки водозабору в масштабах житла надходить вже готова до використання повністю очищена якісна вода. У стандартній квартирі таких точок набагато менше, ніж у приватному будинку або котеджі. Але тим не менш вони є. Сантехніка та побутові прилади в такому разі будуть захищені від впливу важких металів та інших сполук, що містяться в рідині. І найголовніше – ви будете впевнені в тому, що ваші рідні та близькі п’ють хорошу корисну воду без органічних, хімічних і механічних домішок та елементів.

На що звертати увагу при виборі

Якщо ви вирішили встановити магістральний фільтр у своє квартирі, насамперед слід знати, з якими проблемами пристрій боротиметься. Найпростіший спосіб це з’ясувати – взяти воду і віднести її в лабораторію. Після того, як ви отримаєте на руки результати проб, стане зрозуміло, на які саме проблеми страждає ваша місцевість. Іноді воду достатньо очистити лише від механічних домішок, а іноді – від цілого букета хімічних та органічних сполук. Хороша новина полягає в тому, що магістральні пристрої здатні впоратися з усіма видами забруднень.

Якщо ви вже знаєте, які речовини потрібно видаляти, саме час звернути увагу на інші критерії:

  • кількість точок водорозбору в квартирі;
  • діаметр труби, на яку монтується агрегат;
  • максимальну температуру, на яку розрахований пристрій.

Види магістральних фільтрів

Ще один важливий критерій – це тип фільтра. Бувають сітчасті, дискові та картриджні версії. Перші варіанти дуже часто монтують у старовинних будинках, де немає можливості замінити систему каналізації та водопідведення. У такому разі у воді, як правило, міститься велика кількість іржі, піску та інших механічних елементів. Сітчасті фільтри здатні вловлювати їх і затримувати від подальшого потрапляння в кран. Під час купівлі варто звернути увагу на те, чи оснащений пристрій зворотним промиванням. Це істотно спростить вам завдання з обслуговуванням.

Дискові версії призначені для такого ж очищення від механічних частинок, проте вони мають вищу продуктивність і довше зберігають працездатність навіть в умовах інтенсивного забруднення. Усередині виробу встановлено фільтрувальні елементи, які час від часу потрібно промивати під краном.

Картриджні версії оснащені спеціальними мембранами і можуть гарантувати більш тонке й ефективне очищення. Так, ви можете підібрати картридж для кожної конкретної проблеми – наприклад, видалення надлишку заліза, пом’якшення, видалення хлору тощо. Великий вибір варіантів дає змогу впоратися з будь-яким типом забруднення. Крім того, є універсальні варіанти, які впораються абсолютно з усім і навіть подарують воді особливий запах і збагатять киснем. Такі вироби потрібно частіше замінювати, тоді як дискові та сітчасті варіанти можуть служити господарям досить довго.

Якісні магістральні фільтри для квартири мають хорошу продуктивність, велике розмаїття варіантів, досить доступну ціну, простий спосіб монтажу, компактні розміри та мобільність. Не забувайте вчасно міняти фільтри, інакше вся процедура очищення зійде нанівець. Також варто пам’ятати, що процес монтажу ускладнюється тим, що на час встановлення вам доведеться перекрити весь стояк. Комбінуйте вироби для тонкого і грубого очищення – і нехай ваші домочадці радіють чистій, смачній і корисній воді прямо з-під крана.

Відомий блогер. Публікую статті в різних інтернет-виданнях з 2007 року. Пишу на різні актуальні та цікаві теми. Експерт у сфері ведення блогів, інформаційних та новинних сайтів.
Залишити відповідь
Добавити рейтинг

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *