Понеділок , 15 Липня 2024

Як вибрати насос для води за типом оснащення і функціонального призначення

Как выбрать насос для воды
nas vod

Функціональне призначення насоса створює величезну класифікацію серед моделей. Між собою їх можна розділити на пристрої для чистої та забрудненої води.

Перекачувальні насоси, поряд із циркуляційними, стали найпоширенішими серед покупців для вирішення побутових завдань. Їхній принцип дії простий і зрозумілий уже з самої назви. Циркуляційні насоси застосовуються для перекачування як чистої, так і брудної води. Моделі дещо відрізнятимуться, але загалом їхня конструкція буде схожа.

Циркуляційні моделі за рахунок роторного оснащення мають високий рівень ККД, а шуму і вібрацій – низький.

Ще один функціональний підвид – насосна станція. В її конструкцію включено все необхідне насосне обладнання, за рахунок цього, кількість роботи необхідних для перекачування рідини зводитися до мінімуму. Можна ознайомитися з повним каталогом товарів, перейшовши за цим посиланням.

Насос для свердловини стане в пригоді при викачуванні води зі свердловин з великою глибиною. Встановлення відбувається безпосередньо в свердловині. Таким чином, вони стають заглибними. Як матеріали використовують пластик і нержавіючу сталь, які не схильні до корозії і можуть довгий час перебувати у воді.

Дренажні, фекальні, каналізаційні, фонтанні та поливальні насоси належать до категорії пристроїв для брудної води. Ступінь забруднення рідини ділить їх на дві підгрупи.

Застосування конкретних типів насосів

Якщо на вашій ділянці в одному місці накопичилося дуже багато брудної води – підійде дренажний насос. При цьому, використовувати його можна не тільки для води, а й рідин з хімічно агресивним складом. Спосіб встановлення розділяє їх на заглибні, напівзаглибні та поверхневі. У конструкції часто використовують поплавковий вимикач.

Якщо ви хочете облаштувати на своїй ділянці реальний фонтан, без спеціального типу насоса просто не обійтися. Разом з ним, ви напевно придбаєте комплект телескопічних насадок, для створення струменів різної висоти і геометричної форми. Фонтанні насоси також можуть бути поверхневими і занурювальними.

Якщо у вас є автономна каналізація, то для забезпечення її роботи знадобиться фекальний тип насоса. Конструкція пристроїв робить їх дуже схожими з дренажними, але наявність спеціальних ножів стала головною відмінністю. Ножі потрібні для подрібнення природних відходів і можуть впоратися навіть із пластиком. Їхній матеріал не боїться високої температури та агресивного середовища. У продажу є особливі види – моделі з охолодженням, завдяки спеціальному контуру. Такий вибір забезпечує надійність і високу ціну товару.

Але якщо вам потрібне екстрене відкачування води, то з цим завданням краще за всіх впорається мотопомпа. Ці товари підходять не тільки для відкачування брудної та чистої води, а й палива.

Крім цього насоси відрізняються оснащенням. Йдеться про доповнення конструкції, створені для максимального спрощення роботи, а також для підвищення її ефективності. На вибір оснащення впливає вибір виробника, а також вид помпи. Знаючи сильні та слабкі місця своїх товарів, фірми використовують оснащення як зручні рішення, завдяки яким можна підняти ціну.

Найпоширенішим доповненням вважається захисна система від перегріву. Деякі пристрої можуть працювати понад активно, що в перспективі може призвести до перегоряння. Система фільтрації може бути повітряною або водяною. У конструкції також мають бути вбудовані датчики температури.

Ще одне поширене доповнення – плавний запуск. Він потрібен для того, щоб навантаження на мотор надавалося поступово, а не моментально, що завжди призводить до швидкого зносу. Плавним має бути не тільки запуск, а й вимкнення. У деяких насосів вимкнення може відбуватися автоматично.

Подрібнювач, це ті самі ножі, про які ми писали раніше. Він використовується в насосах для брудної води, але не у всіх.

Відомий блогер. Публікую статті в різних інтернет-виданнях з 2007 року. Пишу на різні актуальні та цікаві теми. Експерт у сфері ведення блогів, інформаційних та новинних сайтів.
Залишити відповідь
Добавити рейтинг

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *