Хрест для хрещення та інші аспекти воцерковлення

Хрещення дитини
Хрещення дитини.

В житті віруючої людини християнський хрест займає особливе місце. Він завжди матеріально присутній біля її серця у вигляді носіння і захищає від впливу зла довжиною на все життя. Починаючи з моменту, коли людина прийняла Таїнство Хрещення, хрест стає її головним духовним захистом. Однак слід розуміти, що цей символ не є магією, і він допомагає тим людям, які живуть добрими справами і в спілкуванні з Богом.

Щоб приєднатися до Церкви Христової людині необхідно з вірою прийняти Святе Хрещення. Саме під час цього священнодійства особистість з’єднується з Христом і відрікається від диявола. У певний момент на нового члена Церкви священик одягає натільний хрест. Це означає, що відтепер вона слідує за Христом та його заповідями.

Важливі аспекти церковного Хрещення

До Святого Таїнства готуються всі головні його учасники: власне, сама особа, яка бажає прийняти Хрещення, рідні батьки та хресні. Щодо хрещення дорослих людей і дітей, слід зауважити, що вони мають кілька днів провести в читанні Святого Письма та в молитвах, щоб усвідомити важливість події. Малюки, звісно, хрестяться без особливих приготувань, бо дитина до семи років вважається безгрішною. Хрещені батьки мають купити хрестик для хрещення, крижму (біле полотно), свічки і звісно подарунок. Також вони мають домовитися зі священиком про дату і час хрестин.

За канонами церкви вважається, що духовним вихованням хрещеного мають займатися власне хресні батьки. Тому на їхню роль беруть людей церковних, які причащаються і ходять до церкви. Дуже часто серед простого народу можна спостерігати неправильні міркування з приводу критеріїв вибору. Наприклад, насамперед дивляться на свої матеріальні вигоди. Іноді можна побачити, що беруть кілька пар кумів. Усі ці традиції не церковні.

Під час Хрещення людині дається ім’я на честь християнського святого. Це робиться для того, щоб вона мала можливість наслідувати приклад християнського способу життя. У Православному календарі щодня святкується пам’ять кількох святих людей. Ім’я святого вибирають того дня, коли народилася дитина. Обов’язково слід мати іконку свого святого (або святої) і в день Ангела (день, коли відзначається пам’ять святого) брати участь у церковному богослужінні та таїнстві Причастя.

Багато хрещених батьків запитують, який вибрати подарунок на день хрещення дитини. Звісно, насамперед подарунком буде куплений красивий і якісний хрестик. Далі слід купити ікону та книгу про життя святого.

Відомий блогер. Публікую статті в різних інтернет-виданнях з 2007 року. Пишу на різні актуальні та цікаві теми. Експерт у сфері ведення блогів, інформаційних та новинних сайтів.
Залишити відповідь
Добавити рейтинг

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *