Що таке пілястри? Яка їх роль в архітектурі?

приміщення з пілястрами фото
Приміщення з пілястрами. Пілястри це...

Кожен намагається прикрасити фасад і інтер’єр свого будинку на свій розсуд і до смаку. Фасад будинку – це перше, на що звертають увагу навколишні люди й саме він визначає характер помешкання. Якщо ви хочете мати цікаве та якісне оформлення не зайвим буде звернутися до професіоналів. Гарною прикрасою будинку можуть стати пілястри з пінопласту – вертикальні виступи на поверхні стіни, які схожі на колону. Якщо у вас немає зараз можливості вносити радикальні зміни в фасад будівлі, то можна оновити його цікавими дрібничками, зробленими з пінопласту. Наприклад створити декор вікон чи отвір дверей. 

Історія появи пілястр в архітектурі

Появі пілястр в архітектурі ми завдячуємо древнім грекам. Елемент використовувався не тільки як прикраса, а і для укріплення конструкцій. Пілястри це вертикальні виступи, розташовані зверху стін, колон. Зовні вони нагадують колону, але це не колона, а виступ у стіні. Древні греки виготовляли пілястри з натурального каменю. Вони були прямокутної форми, напівкруглої або мали складний рельєф. Складався такий елемент декору з:

 • фундаменту – база для інших елементів;
 • стовбур – основна частина конструкції, яка має вигляд напівколони;
 • капітель, який розташовувався зверху пілястра та був її прикрасою.

Пілястри вдавнину використовувалися не тільки як прикраса, а мали й практичне значення:

 • були додатковою опорою для дверей, вікон;
 • надавали міцність стінам.

У 15 – 16 столітті такі конструкції розташовувалися не тільки зовні будівель, а і в середині. І стали більше використовуватися як оздоблення інтер’єру.

пілястри з пінопласту фото
Пілястри з пінопласту.

Сучасне використання пілястр

В сучасній архітектурі такий елемент є лише декором, прикрасою фасадів чи інтер’єру. Виготовляються вони з таких матеріалів, як поліуретан, пінопласт, гіпс. Основне призначення сучасних пілястр є гармонійне поєднання приміщення на кілька зон або виділення якоїсь конкретної ділянки інтер’єру. Що саме можна задекорувати пілястрами?

 • Прикрасити нішу для каміна;
 • Приховати електропроводку або комунікаційну трубу;
 • А також підкреслити стилістику помешкання.

Особливості пілястр з пінопласту

Не кожному доступна ціна пілястр з натурального каменю або гіпсу. Чудовою альтернативною є штучні матеріали, такі як пінопласт. З пінопласту можна створити чудовий декор інтер’єру, який буде довговічним. А стійкість до погодних умов, дозволяє використовувати такий елемент декору не тільки всередині будівлі, а і зовні. Матеріал дуже пластичний, тому його без зайвих зусиль можна полотно приклеїти до вигинів поверхні. Вони можуть мати білий колір або штучно імітувати мармур чи дерево. До основних переваг пілястр з пінопласту можна віднести наступні:

 • висока міцність;
 • невелика вага;
 • легкий монтаж;
 • можливість фарбувати;
 • дешевизна.

Купити якісні пілястри за найнижчою ціною можна в RPS Decor.

Відомий блогер. Публікую статті в різних інтернет-виданнях з 2007 року. Пишу на різні актуальні та цікаві теми. Експерт у сфері ведення блогів, інформаційних та новинних сайтів.
Залишити відповідь
Добавити рейтинг

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *