Як купити комфортний, безпечний і юридично чистий заміський будинок під Києвом

купити заміський будинок під Києвом

Заміський будинок - житлова споруда, розташована на приватній ділянці в сільській місцевості, або котеджному селищі. Він може бути автономним або підключеним до централізованих інженерних мереж: каналізації, водопостачання. Для мешканців будинків відкривається багато корисних можливостей, які нереально здійснити проживаючи в квартирі. Чому все більше людей приймають рішення купити заміський будинок під Києвом:

 • хороша екологія;
 • високий рівень безпеки;
 • відсутність пробок на дорогах;
 • комфорт для людей похилого віку, дітей, домашніх тварин.

На своїй ділянці можна звести господарські будівлі, розбити сад, город, вирити ставок або басейн, організувати дитячий майданчик без узгодження з представниками відповідальних інстанцій.

Навіщо потрібен будинок за містом

Для постійного або тимчасового проживання. Залежно від призначення об'єкта варіюється підхід до його вибору.

Шукаємо локацію

Головний фактор - транспортна доступність. Працюєте або вчитеся в Києві? Тоді для постійного проживання потрібно вибрати об'єкт, який знаходиться біля жвавої траси. Кращі локації: Житомирський, Новообухівський напрямки. Вони рекомендовані тим, хто працює або навчається праворуч від Дніпра. Тим, хто зайнятий на лівому березі, слід віддати перевагу Бориспільському напрямку.

Якщо заміський будинок буде виконувати функції дачі, - зверніть увагу на об'єкти, які знаходяться якнайдалі від Києва або села в заплаві Дніпра. Приділіть особливу увагу якості охорони. Дізнайтеся, чи часто траплялися крадіжки.

На що звернути увагу при покупці житла за містом

Власники і посередники часто замовчують про недоліки заміської нерухомості. Тому якщо ви вирішили: куплю заміський будинок, уважно вивчіть кожен вподобаний об'єкт.

Спочатку поговоріть із сусідами. Хто-небудь з них напевно розповість історію обраного вами будинку і про тих, хто живе поблизу. Можливо, ви дізнаєтеся важливу інформацію. Наприклад, про родичів, які не зазначені у договорі купівлі-продажу.

Зверніть увагу на розташування ділянки. Пам'ятайте: в низинах скупчується багато опадів, збирається волога. Після кожного дощу ваше домоволодіння буде перетворюватися в заболочену місцевість, особливо при високому рівні грунтових вод.

Переконайтеся, що вам підходить транспортна інфраструктура: дороги хороші, а маршрутні автобуси і електрички курсують регулярно. Перевірте, як далеко знаходяться магазини, медичні установи, торговельні центри, спортивні та розважальні клуби, ресторани, кафе.

Вивчіть технічний стан будинку: цілісність фундаменту, якість теплоізоляції стін, внутрішнього оздоблення, сантехніки в кухні і ванній кімнаті. Обов'язково підніміться на горище. Переконайтеся, що дах не тече. Якщо ви не можете це зробити, - зайдіть в будинок і подивіться на стелю. Там не повинно бути жовтих плям. Зверніть увагу на організацію водопостачання, відведення стоків, опалення, вивезення сміття.

Правильно оцінити цілісність і надійність житла може тільки експерт. Обов'язково запросіть фахівця, що розбирається в будівництві. Ви отримаєте правдивий висновок про придатність об'єкта для проживання.

Чи плануєте вирощувати корисні культури, розбити сад або квітник? Приділіть увагу землі. Уточніть рівень грунтових вод. Запитайте, які методи використовувалися для його зниження.

Пам'ятайте про безпеку. Добре, якщо будинок знаходиться на території котеджного селища, що охороняється. В іншому випадку ваше майно буде в небезпеці. Перевірте, чи добре захищений обраний об'єкт. Обов'язковий мінімум: рольставні, одна або дві металеві двері з верхнім і нижнім замками різного типу, сигналізація.

Коли дивитися житлову нерухомість

Вибирати заміські будинки рекомендується в кінці зими або на початку весни. Яку інформацію можна зібрати:

 • ефективність роботи системи опалення, теплоізоляції;
 • стан будинку після випробування холодом, вітром, опадами;
 • якість розчистки доріг від снігу;
 • графік роботи місцевих магазинів;
 • стан ділянки після танення заметів, насичення ґрунту водою;
 • рівень вогкості в приміщенні;
 • затоплення гаража, підвалу.

Якщо час дозволяє, перш ніж купити заміський будинок, відвідайте його в інші сезони. Влітку можна оцінити природу, а восени - родючість ґрунту (по урожаю, чагарниках, деревах).

Ціни на будинки в Києві

Навколо столиці багато котеджних селищ і приватних резиденцій. Там можна придбати тимчасове житло на 6 сотках або купити елітний заміський будинок з прилеглою територією площею 1300 м2. Ціни варіюються від 30-40 тис. До 200-250 млн грн.

Продають старі будинки, які прийшли на зміну декількох господарів, і об'єкти нової будівлі, зведені в котеджних селищах. Щоб переконатися, що вартість нерухомості відповідає її характеристикам, потрібно детально проаналізувати ринок або заручитися підтримкою експерта. Своєчасне виявлення прихованих недоліків допоможе отримати знижку.

Ризики при покупці

Ті, хто приймають рішення купити заміський будинок біля Києва, можуть зіткнутися з низкою правових проблем:

 • обтяженням нерухомості у вигляді застави, іпотеки;
 • наявністю незареєстрованих будівель на ділянці;
 • великими боргами за комунальні послуги;
 • відсутністю права розпоряджатися нерухомістю у продавця;
 • власниками, які не зазначені в договорі купівлі-продажу, здатними відсудити житло;
 • спорами про межі ділянки з сусідами.

Як уберегтися від неприємностей

найпростіший спосіб перевірити житло - звернутися в abal.com.ua. Тут працюють досвідчені юристи, що спеціалізуються в сфері нерухомості. Всебічний аналіз об'єкта і законності угоди знизить ризики. Юрист вивчить земельний кадастр, перевірить реєстри (судовий, нотаріальний, ліцензій, нерухомості), проведе аудит схеми продажу і договору.

Види заміських будинків

Дачний будинок - недороге, компактне житло з мінімумом зручностей для сезонного проживання.

Котедж - будинок середньої площі (має 1 або 2 поверхи), адаптований для постійного проживання. Всередині є зручності: ванна, туалет.

Особняк - упорядкована багаторівнева будівльна споруда середньої і великої площі з безліччю додаткових будівель на ділянці.

Вілла - дорога комфортабельна нерухомість для тимчасового проживання, розташована переважно поблизу водоймів.

Екодім - житло, зведене в екологічно чистих локаціях. Такі об'єкти забезпечені сонячними батареями, системами переробки відходів.

Резиденція - комплекс, що складається з будівель різного призначення, розташований на великій площі. Це найдорожчий вид заміської нерухомості. Найчастіше такі об'єкти зводяться за авторськими проектами.

Висновки щодо придбання будинку

Вирішили купити заміський будинок? Слід обов'язково заручитися підтримкою експертів в сферах права та будівництва. Вони не дозволять купити об'єкт з обтяженням або зведений з порушенням будівельних норм. Ретельно проаналізуйте переваги та недоліки житла, адже їм доведеться користуватися десятиліттями.

Відгуки та коментарі