Як купити котедж під Києвом

купити котедж під Києвом

Київ, як столиця України, постійно привертає до себе все нових і нових жителів, з усіх регіонів країни. Але з часом кияни втомлюються від ритму великого міста, від не найкращої екології, яку парки і лісопарки рятують тільки частково. Втома від міста - поширений «симптом», який можна зустріти у багатьох киян. Не дивно, що дедалі популярнішими стають красиві і комфортні котеджі під Києвом. Їх купують охоче, як самотні люди, яким подобається тиша і спокій, так і сім'ї, які прагнуть до простору, чистого повітря і спокійної обстановки.

Великі і маленькі готові котеджі під Києвом дійсно мають чимало переваг перед міською квартирою. Особливо, якщо розташовані вдало. Але котеджних містечок навколо столиці чимало, багато ще будуються - і це тільки котеджні селища. А скільки є приватних будівель? Безліч, і кожен будинок по-своєму гарний. Вибір великий, і головною перевагою заміського будинку є його цінова доступність, в перерахунку на метр площі. Плюс - можливість насолоджуватися усіма принадами і заміського життя, і міської інфраструктури.

Ризики при покупці

Придбання будь-якої нерухомості, особливо, на вторинному ринку, пов'язане з істотними ризиками. Котеджні будинки - не виняток. Якими можуть бути ризики, і як їх уникнути? Їх можна розділити на дві великі групи:

1. Фінансові. Вартість житлового будинку складається не тільки з таких показників, як його площа, розташування або поверховість, а й з фактичного стану конструкцій, якості використовуваних матеріалів і так далі. Можна купити котедж під ключ абсолютно новий, що позиціонується, як елітний, але по факту він не буде відповідати заявленій вартості, через низьку якість будівництва. Є й інші чинники ризику, які будуть розглянуті нижче.

2. Юридичні. Вони підвищуються, якщо купується заміський котедж належить до новобудови, хоча й придбання вторинного ринку не обходиться без юридичних неприємностей.

3. Експлуатаційні. Будинок може бути гарний, побудований якісно, ​​але в процесі експлуатації можуть виникати непередбачені ситуації. Наприклад, виявиться, що іноді вітер дме з промислового об'єкта або звалища, доносячи неприємні запахи. Або поруч немає доброї води, або недалеко розташований галасливий інфраструктурний об'єкт, і так далі. Або сусіди з будинку навпроти люблять вивчати чуже життя в бінокль ...

Фінансові фактори

Найчастіше покупці стикаються із завищеною вартістю котеджу. Варто придивитись до технічного стану. При реальних недоліках ціну слід знижувати. Тому при його огляді потрібно звертати увагу на товщину і стан несучих конструкцій, покрівлі, підвалу і горища. Необхідно оцінити стан вікон і дверей, роботу всіх комунікацій. Сирість, неприємний запах, занадто холодні стіни, нерівні підлоги, протяг при закритих вікнах, зі скрипом відкриваються двері - все це ознаки не найкращої стану будівлі.

Для огляду краще запросити юриста. Навіщо? Так, юрист - не будівельник і не інженер, але він в документах зафіксує недоліки будинку і зможе аргументовано знизити його вартість, дозволяючи вам купити котедж під Києвом недорого. Або ж, в договорі прописати певні пункти, які зобов'язують продавця вирішити виявлені проблеми в майбутньому.

Експлуатаційні чинники

Як правило, вони виявляються вже після покупки будинку, який чомусь продавався недорого. Щоб запобігти неприємності, необхідно заздалегідь з'ясувати всі особливості котеджного селища, вивчити відгуки про район, в якому розташований будинок або житловий масив.

Юридичні ризики

Продаж котеджів на ринку нерухомості завжди пов'язана з ризиками. І допомога юриста при покупці котеджу обов'язкова. Саме він зможе ретельно перевірити всі документи на будинок, запобігти появі вкрай неприємних ситуацій. Яких? Їх чимало:

  • будинок знаходиться в заставі;
  • щодо нерухомості проводиться судовий розгляд;
  • продаж нерухомості проводиться без згоди одного з подружжя;
  • будинок продають без згоди одного з родичів, тимчасово виписаного або вважається зниклим безвісти;
  • котедж узятий в оренду (є й такі випадки);
  • на будинок оформлена рента.

У випадку з продажем від забудовника ризиків може бути ще більше. Перш за все, забудовник може невірно оформити землю (її цільове призначення). Будівництво може вестися без відповідного дозволу (так, в нашій країні це цілком можливо). Порушення при забудові, інвестиційні розбіжності, пункти договору, які можуть тлумачитися двояко - у всіх цих ситуаціях покупець ризикує втратити гроші. І консультації юриста необхідні, завжди, навіть якщо ніяких сумнівів в забудовникові немає, і новобудови не викликають ніяких підозр. З його допомогою можна захистити себе від сумнівної угоди, купивши дійсно хороший котедж, комфортний, надійний, без всяких ризиків.

Відгуки та коментарі