Як безпечно купити квартиру в новобудові?

як купити квартиру в новобудові

Ми всі любимо бонуси і знижки. Тим більше хочеться, щоб при покупці квартири з'явилася реальна можливість заощадити, оскільки в цьому випадку мова йде про серйозні суми. Однак, рідко хто з покупців нерухомості на первинному ринку всерйоз замислюється про те, чому тут нерухомість дешевше, ніж на вторинному.

Одна з причин полягає в тому, що новобудови розташовані не в центральній частині міста, а на його околицях, де будь-який вид житла коштує дешевше. Однак, є і більш серйозна і тому більш важлива причина для того, щоб бути особливо уважним до квартири, що продається в новобудові. Квартири в новобудовах реалізуються ще на етапі будівництва, тому покупець змушений чекати закінчення зведення будинку, що суттєво підвищує ризик недобудови і втрати вкладених коштів. Забудовник, продаючи квартири в незакінченому будинку дешевше нового готового житла поступає так через брак власних коштів для будівництва. Якби у всіх забудовників гроші на будівництво були в повному обсязі, на ринку первинної нерухомості не стало б дешевих квартир, але зате припинилися б махінації з боку недобросовісних гравців. Поки цього не сталося, безпечно купити квартиру в новобудові в Києві можна, дотримуючись ряду правил, які зводять до мінімуму ризик прямого обману або недобудови об'єкта.

Всі правила зводяться до основних дій:

  • вивчити об'єкти нерухомості забудовника;
  • перевірити репутацію підрядника і забудовника;
  • проаналізувати документи на законність будівництва багатоповерхового будинку;
  • залучити досвідчених юристів.

Способи мінімізації ризиків при купівлі квартири

По-перше, перед укладенням договору на покупку квартири в новобудові, слід з'ясувати, чи має фірма Забудовника необхідний досвід здійснення подібного проекту. Якщо у неї не виявиться вже зданих в експлуатацію будинків або житлових комплексів, то ризик втратити свої гроші істотно зростає.

По-друге, потрібно з'ясувати, яка компанія виступає основним підрядником будівництва квартири в Києві, і яку ділову репутацію вона має. Якщо підрядник житлового будинку - потужний домобудівний комбінат або відоме будівельне управління, то даний факт можна вважати позитивним сигналом. Великі будівельні компанії і комбінати дуже рідко беруться за економічно нерентабельні або сумнівні проекти.

По-третє, звернутися до професійних юристів abal.com.ua, у яких є достатній досвід в угодах купівлі-продажу нерухомості. Замовте у них повну перевірку документів забудовника. Важливим моментом на даному етапі є отримати від юристів позитивний письмовий юридичний висновок. Якщо юристи не знайдуть ризиків, що загрожують отриманню права власності, то можна спокійно переходити до процедури підписання договору купівлі-продажу. Тут теж можуть очікувати покупця підводні камені. Часто недобросовісні продавці використовують передпродажну стресову ситуацію, в надії що покупець втратить пильність, і підсовують договір із зміненими умовами і пунктами. Тому для перестраховки і моральної підтримки залучайте третя особа, зі свого боку. Ідеальний варіант - це запросити юриста, який супроводжував такі угоди. Він ще раз зробить вичитку договору і проконтролює всі дії продавця і нотаріуса.

Четвертий важливий момент - вибір продавця квартир або організації - правовласника житла в будинку, що будується. Потрібно зібрати якомога більше об'єктивної інформації про цю організацію, з'ясувавши, коли і де вона була зареєстрована, фізичний і юридичний адреса, прізвища керівників, відгуки в пресі про цю компанію. Необхідно вивчити її «портфоліо», тобто ознайомитися з уже реалізованими проектами і проблемами, які при цьому виникали. Оперативно і об'єктивно встановити юридичну репутацію продавця квартир також можна за допомогою інтернет-пошуку.

Коли вигідно купувати квартиру в новобудові?

Аналітика ринку продажів квартир в новобудовах вказує на два найбільш вдалих для покупця періода. Це період - літа, коли більшість людей відпочиває на курортах, а забудовникам потрібні продажі. І період з початку грудня до кінця січня. У ці дні зустрічаються пристойні акції і знижки. Продавці намагаються закрити під кінець року всі комерційні угоди і розрахуватися зарплатою з робочим персоналом.

Як бачимо купити квартиру в Києві в новобудові можна вигідно і безпечно якщо володіти необхідною інформацією і вчасно звертатися до знаючих людей.

Відгуки та коментарі