Ліквідація ТОВ у Києві

Ліквідація товариства з обмеженою відповідальністю (ліквідація ТОВ) є складною і трудомісткою процедурою припинення юридичної особи.

Під ліквідацією підприємства слід розуміти повне припинення діяльності підприємства, зняття з обліку у всіх необхідних державних органах і установах України (виключення з ЄДР, Пенсійний фонд та ін.) З подальшим виключенням з Єдиного реєстру підприємств України.

Причини припинення підприємства можуть бути різними: ініціатива акціонерів компанії або власників, за рішенням суду, фінансові проблемні питання з ведення бізнесу, припинення проекту, для реалізації якого створювалася компанія, реорганізація компанії.

Ліквідація ТОВ за рішенням власника

Дана процедура ліквідації ТОВ передбачена чинним законодавством України: положення Цивільного кодексу, Податкового кодекса, Господарського кодексу, ЗУ «Про господарські товариства» та ЗУ «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців».

Для ліквідації підприємства за рішенням власника необхідно буде створювати ліквідаційну комісію, а також готувати відповідні документи для внесення до державного реєстру даних про ліквідацію підприємства. У подальшому необхідно буде здійснити такі процедури:

  • проведення податкової перевірки;
  • зняття з обліку в податковій службі;
  • анулювання ліцензій / сертифікатів / дозволів;
  • закриття банківських рахунків.

Така форма ліквідації підприємства займає не менше шести місяців

Також, рекомендується заздалегідь обов'язково провести аудиторську перевірку компанії. Дана перевірка надасть всю необхідну інформацію для ліквідації юридичної особи: чи є підприємство проблемним, чи правильно виконувалися податкові зобов'язання, чи подавалися необхідні фінансові звіти і т.д.

Банкрутство підприємства

Звичайна ліквідація ТОВ часто є на практиці більш тривалої за часом, ніж банкрутство компанії. Процедура банкрутства передбачена Господарським кодексом України, Господарсько-процесуальним кодексом та ЗУ «Про банкрутство». Дана процедура проводиться в судовому порядку, ліцензований ліквідатор і голова ліквідаційної комісії зобов'язані звернеться до суду із заявою про порушення судового провадження про банкрутство підприємства, якщо у підприємства відсутній достатній обсяг матеріальних активів для погашення кредиторської заборгованості.

Що стосується термінів здійснення процедури банкрутства, - законодавство чітко не встановлює певних термінів. У даному випадку буде мати велике значення існуюча позиція кредиторів у справі, - якщо вони будуть згодні з діями ліквідатора, процедура банкрутства проходить в оптимальні проміжки часу, якщо ж кредитори заперечують проти дій ліквідатора (оскаржать всі його рішення), процедура банкрутства може затягнутися на тривалий час.

Продаж корпоративних прав підприємства (зміна власника, зміна директора)

На сьогоднішній день купівля-продаж корпоративних прав набула найбільш вигідний і прийнятний для засновників підприємств спосіб припинення діяльності юридичної особи. Цей вид припинення компанії ще називають - альтернативним способом ліквідації підприємства (так звана «експрес-ліквідація» фірми). Переваги такого припинення полягає в наступному:

  • 1. Термін припинення компанії займає від 3 до 10 днів;
  • 2. Відсутність податкових перевірок, виникає необхідність у проведенні тільки звичайного аудиту, відсутність штрафів.

Таким чином, якщо ліквідація ТОВ є необхідною для компанії, - рекомендується залучати до супроводу даній процедурі досвідчених юридичних радників. Дане звернення допоможе оптимізувати та спростити процедуру ліквідації компанії.

Фахівці Юридичної фірми професійно і грамотно допоможуть Вам ліквідувати будь ТОВ.

За більш детальною інформацією звертайтесь за телефоном:

(067) 323-22-79

e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Відгуки та коментарі