Основні зміни у законодавстві, внесені протягом місяця липня 2014р.

основні зміни в законодавстві
Автор: Зеновий Пасичник

Законом запропоновано:

  • скасувати пільгове оподаткування податком на прибуток підприємств прибутку суб'єктів готельної діяльності та підприємств галузі електроенергетики, які виробляють електричну енергію виключно з відновлювальних джерел енергії;
  • обмежити пільгове оподаткування податком на прибуток підприємств інститутів спільного інвестування;
  • скасувати оподаткування за зниженою ставкою (10%) прибутку, отриманого від операцій з цінними паперами та деривативами;
  • скасувати звільнення від оподаткування ПДВ операцій з постачання лісоматеріалів, паливної деревини, відходів лісопереробної промисловості;
  • скасувати оподаткування за нульовою ставкою ПДВ послуг з перевезення пасажирів швидкісними потягами Інтерсіті +;
  • продовжити до 31 грудня 2014 року включно режим звільнення від оподаткування ПДВ операцій з експорту зернових і технічних культур;
  • віднести до алкогольних напоїв напої, які сьогодні класифікуються як продукти дієтичного харчування і містять етиловий спирт 8,5% та більше та встановлено для таких напоїв ставку акцизного податку на рівні горілки - 70,53 грн. за 1 літр 100% спирту, із маркуванням таких напоїв марками акцизного податку;
  • запровадити оподаткування альтернативних палив;
  • збільшити ставки плати за користування надрами для природного газу, який реалізується не для потреб населення;
  • тимчасово, до 1 січня 2015 року, запровадити новий загальнодержавний збір - військовий збір.

Також з метою забезпечення збалансованості та фінансової стабільності бюджетів соціальних фондів запропоновано внести зміни до деяких законодавчих актів України щодо надання права уряду встановлювати пропорції розподілу єдиного соціального внеску між фондами соціального страхування та закріпити законодавчо норму щодо затвердження Кабінетом Міністрів України бюджетів фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування.

2. Спрощено процедуру державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичних осіб – підприємців. За данною послугою звертайтесь до юриста в робочі дні.

7 липня 2014 р. набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення процедури державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичних осіб - підприємців за заявницьким принципом» від 13.05.2014 р. №1258-VII. Згідно Закону, для проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичною особою-підприємцем за її рішенням, фізична особа-підприємець або уповноважена нею особа подає (надсилає) державному реєстратору реєстраційну картку на проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичною особою-підприємцем за її рішенням.

Як консультують і пояснюють адвокати, реєстраційна картка на проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичною особою-підприємцем за її рішенням приймається за описом, копія якого в день надходження документа видається (надсилається поштовим відправленням з описом вкладення) заявнику з відміткою про дату його надходження.

Державний реєстратор, за відсутності підстав для залишення реєстраційної картки на проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичною особою-підприємцем за її рішенням, без розгляду зобов’язаний не пізніше наступного робочого дня з дати надходження цього документа внести до Єдиного державного реєстру запис про проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичною особою-підприємцем та в той же день видати (надіслати поштовим відправленням з описом вкладення) їй повідомлення про внесення такого запису.

3. Нерухомість, що знаходиться на тимчасово окупованій території, можна зареєструвати в Херсонській та Запорізькій областях.

09 липня 2014 р. набрала чинності Постанова Кабінету Міністрів України від 02.07.2014 р. №226 “Питання державної реєстрації речових прав на нерухоме майно, яке розташоване на тимчасово окупованій території”.

Згідно вказаної постанови:

«Державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, внесення змін до записів Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, ведення реєстраційних та облікових справ, вчинення інших реєстраційних дій щодо нерухомого майна, яке розташоване в межах території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя, здійснюють органи державної реєстрації прав Херсонської та Запорізької областей відповідно до законодавства України у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно.