Ліквідація фірм у Києві

Коли подальша діяльність компанії недоцільна або ж неможлива з різних причин, проводиться ліквідація фірми. Чинне законодавство під даною процедурою розуміє повне припинення діяльності фірми без передачі прав та обов'язків її правонаступників. Допускається ліквідація фірм шляхом таких форм реорганізації як злиття або приєднання, коли в першому випадку компанії, які об'єднуються припиняють своє існування і на базі їх активів створюється нова юридична особа, а в другому свою діяльність припиняє лише приєднувана компанія.

Добровільна ліквідація юридичної особи

Добровільна ліквідація фірм проводиться за рішенням її засновників або акціонерів, які вважають подальше продовження діяльності недоцільним. Не мають значення причини такого рішення, але важливо, щоб майна фірми було достатньо для закриття вимог кредиторів, обробка та погашення яких покладається на ліквідаційну комісію, яка призначається виконавчим органом компанії. Завершується ліквідація фірми в добровільному порядку виключенням запису з ЕГРЮЛ.

Примусова ліквідація фірми може бути проведена за рішенням суду у разі, якщо діяльність компанії визнано ним незаконною за заявою державних органів.

Ліквідація компанії шляхом банкрутства

При наявності великої кількості боргів і неможливості погасити їх, компанія зобов'язана звернутися до арбітражного суду із заявою про банкротство. Аналогічну заяву може подати і будь-який кредитор компанії. Після розгляду такої заяви судом і за наявності достатніх підстав, арбітраж вводить одну з процедур банкрутства та призначає керуючого, контролюючого надалі кожну угоду компанії та інші процедури, пов'язані з її майном і зобов'язаннями.

Основне завдання банкрутства - задоволення вимог кредиторів і законна ліквідація фірм з великими боргами при мінімальних наслідках як для її кредиторів, так і для засновників-власників.

Будь-який з видів ліквідації фірм має величезне число нюансів і правових складнощів, довіряти які слід тільки висококваліфікованим фахівцям в даній сфері. Недогляд вимог кредиторів або ж незаконне розпорядження майном без консультації юриста під час процедури банкрутства може негативно позначитися на діяльності фірми і навіть привести керівника компанії у в'язницю.

Відгуки та коментарі