Квартира в новобудові. Як уникнути обману при покупці

як уникнути обману при купівлі квартири в новобудові

Особистий досвід багатьох громадян показує те, що ніякі імениті забудовники не можуть забезпечити надійними гарантіями покупців. Ніхто не може передбачити, як буде розвиватися економіка країни в той чи інший період часу.

Необгрунтовано ризиковано купувати квартири в новобудові, коли ще з усього будівництва готовий тільки котлован. Слід розуміти період і стадію забудови, коли можливо максимально уникнути ризиків.

Треба сказати, що фактор ризику, присутній в таких вкладеннях, іноді виправдовується. Люди дійсно укладають договір з сумлінним виконавцем і отримують у власність кращий варіант житлової площі. А ті, хто вирішив не ризикувати зовсім, а вибрати квартиру вже в зданій новобудові, звичайно ж, набувають більш дорогий варіант. Власне, у всьому потрібен розважливий підхід. Іпотечне кредитування може тут зіграти на руку.

Банк теж має зацікавленість в надійності будівельної фірми. Що є запорукою більшого спокою покупця, завдяки тому, що банк буде тримати на контролі здійснюване будівництво. Проте навіть в такому випадку покупцю необхідно проявляти уважність.

Отримати максимальне орієнтування на реальний стан забудовника допоможуть кілька основних моментів:

  • Кожен забудовник проходить державну перевірку, наслідком чого є видача відповідного дозволу. Цей документ дає право приступати до будівництва. Покупцеві треба ознайомитися з цим дозволом на початок будівельних робіт.
  • Перевірте права забудовника на ділянку будівництва.
  • Наявність установчих документів.
  • Отримання відомостей з Реєстру (ЄДР) про юридичну особу.
  • ІПН.
  • Не завадить попросити річні звітності за трирічний період діяльності.
  • Участь покупця в фонді фінансування будівництва (ФФБ).
  • Детальний опис придбаного житла.
  • Визначення фіксовану ціну.
  • Точна дата закінчення будівництва та введення в експлуатацію будівлі.

Вище перерахована інформація допоможе гарантовано уникнути обману при купівлі квартири в новобудові.

Самостійна перевірка новобудови без досвідченого юриста буде недостатньою. На ринку нерухомості існують різні хитрі схеми, які вимагають юридичних знань. Тому рекомендуємо досвідченого юриста з нерухомості в Києві, який перевірить квартиру від А до Я.

Розгляд цих всіх аспектів допоможе зробити цілком адекватну оцінку діяльності фірми забудовника.

Цегляні будинки багато в чому перевершують панельні будинки

Вибір квартири в цегляному будинку, не дивлячись на більш дорогу вартість, обов'язково виправдає вкладення. Мають більш низьку теплопровідність. Відповідно такий будинок тепліший взимку. Влітку ж залишається більш захищеним від спеки. Не потрібно виключати і можливість перепланування.

Район придбання довгоочікуваного житла буде зручний транспортною доступністю, наявністю парків, поліклінік, шкіл, дитячих садів, облаштованим внутрішнім двором. Проводьте більш детальну оцінку майбутнього району проживання. Відвідайте місце в різний час доби, можливо на автомобілі, щоб оцінити якість паркувальних місць.

Багатоповерховість будівлі також дає широкий спектр вибору. Відповідно до досвіду найкращими для проживання вважають квартири розташовані на висоті з четвертого по восьмий поверх. Такий вибір поверху дає можливість захистити себе від зайвого шуму. При поломці ліфта не треба буде занадто високо підніматися.

Потребує нашої уваги і планування житла, що купується. Якісна оцінка буде запорукою комфортного проживання. Зверніть увагу на розмір коридору, існування пожежних спусків на лоджії, вентиляційні шахти, сміттєпровід. Примикання вікон до загальних балконів може з'явитися легким способом проникнення шахраїв в квартиру.

Сучасний ринок багатий пропозиціями на будь-який смак і, навіть, колір. Існують сумлінні домобудівники і ненадійні. Вибір залишається за кожною людиною, з яким краще не поспішати.

Відгуки та коментарі