Інвестування в новобудову

інвестування в новобудову

Багато хто чув про інвестиції в новобудови і, тим не менше, мало хто робить такі вкладення. Така ситуація склалася через ризик, але цей ризик виправданий, тому що прибуток можна отримати і від здачі житла в оренду, і від перепродажу нерухомості.

Середній заробіток на оренді знаходиться в проміжку від п'яти до семи відсотків річних. Цей дохід можна назвати невеликим. Однак інвестор повинен пам'ятати про те, що житло, в першу чергу, повинно зберігати капітал. Якщо нікуди не вкладати гроші, то з часом вони можуть знецінитися через дії інфляції. Цього не станеться, якщо інвестувати в новобудови.

Плюси і мінуси вкладення фінансів у новобуд

Три основних достоїнства таких вкладень:

  • новобудова передбачає нові квартири, а значить не виникне ускладнень з правом власності або інших спірних питань з господарями;
  • період експлуатації нового будинку набагато вище, ніж у старого;
  • новобудови розміщуються в районах, де вже є транспорт та інфраструктура.

Три вагомих недоліки:

  • в більшості квартир потрібен капітальний ремонт з повного нуля, який передбачає суттєві витрати;
  • передбачається вкладення великої суми;
  • юридичні ризики пов'язані з недобросовісними забудовниками, які порушують закони України при будівництві багатоповерхових будинків.

Неможливо повністю прибрати ризик, але можна максимально знизити його. Для цього достатньо правильно вибрати нерухомість і знайти надійного забудовника.

ВАЖЛИВО:

Для мінімізації юридичних ризиків радимо завжди перед операцією купівлі-продажу перевіряти документи на квартиру в юриста з нерухомості з досвідом. В результаті ви вбережете себе від різного роду шахрайських схем.

На практиці, майже все залежить від забудовника, тому знайти підходящого - це головне завдання інвестора. Під час вибору потрібно акцентувати увагу на:

1. Будівельної історії. Чим більше здано об'єктів, тим краще. Рекомендується дізнатися особливості попередньої нерухомості. Наприклад, якщо компанія займалася будівництвом офісних будівель, а тепер змінила вектор на житлові будинки, то співпраця з цією фірмою буде пов'язано з ризиком.

2. відгук в будь-яких засобах масової інформації і на форумах. Слід також дізнатися про попередні проекти. Чи були вони здані вчасно? Чи є нарікання?

3. Обстановці на будмайданчику. Мала кількість техніки або робітників і бажання інвесторів перепродати квартири собі в збиток - це ознаки заморозки проекту. Від вкладень в такий об'єкт краще відмовитися.

Після того, як буде обрана будівельна компанія, можна шукати об'єкт інвестування:

1. Спочатку слід побувати на місці, де планується будівництво. Це потрібно, щоб дізнатися відстань до зупинок громадського транспорту і віддаленість від соціальних установ.

2. Потім необхідно ознайомитися з планом розвитку району. Якщо поруч планується спорудження галасливого або шкідливого підприємства, краще вкласти гроші в інший об'єкт.

Інвестування в новобудову з одного боку ризикована справа в Києві та інших містах, а з іншої може стати постійним прибутковим бізнесом. Такі вкладення не рекомендуються інвесторам, у яких мало досвіду в угодах купівлі-продажу нерухомості.

Відгуки та коментарі

Gravatar
jurexgroup
При купівлі квартири у новобудові варто також перевіряти історії здачі забудовником попередніх об'єктів: чи були вчасно підведені комунікації, чи були правильно оформлені документи на це, чи були в порядку документи на забудову, як оформлялось завершення будівницва і оформлення прав власності, чи не мали інвестори проблем.